9 C
Lubartów
wtorek, 16 kwietnia, 2024

15 medali na Mistrzostwach Województwa w Zamościu

Ósemka zawodników z Lewartu wystartowała 13 kwietnia w Mistrzostwach Województwa Kadetów i Żaków jakie odbyły się w Zamościu. Wywalczyli oni łącznie 15 medali grając indywidualnie w grach deblach i mieszanych. Zaczynając od najmłodszych wielką niespodziankę sprawiła Marysia Karczmarz zdobywając srebrny medal w grze indywidualnej co dało jej tyluł V-ce Mistrza Województwa na rok 2019. Bardzo dobrze zaprezentował się też Błażej Kuta zajmując miejsce 5/8. Na miejscach 9/12 uplasowali się Michał Kuta i Maciek Zabielski. W grach mieszanych Marysia i Błażej wywalczyli brązowy medal. W pojedynkach deblowych Marysia w parze z Amelią Kamińską również wywalczyła brązowy medal podobnie jak Błażej z Gabrielem Tylcem. Tutaj wywiązał się bratobójczy pojedynek gdyż Błażej trafił w losowaniu na swojego brata Michała, który grał w parze z Maćkiem Zabielskim. Michał i Maciek ulegli w tym pojedynku plasując się na miejscach 5/8. Bardzo dobrze na Mistrzostwach zaprezentowali się nasi kadeci. W grach indywidualnych złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa wywalczyła Karolina Wójtowicz ogrywając w finale swoją klubową koleżankę Julkę. Agata Lipska zajęła miejsce 5/8. Wysokie trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył nasz kadet Rafał Pawłowski. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyły w grach podwójnych Karolina i Julka tuż za nimi na podium ze srebrnym medalem znalazły się Agata Lipska i Emilia Kołomańska z Dynama Gózd. Srebrny medal wywalczył też Rafał w parze z Arturem Słomką z Heksy Niedrzwica Duża. Brązowe medale zdobyli też nasi zawodnicy w grach mieszanych. Na najniższym stopniu podium stanęli Rafał Pawłowski z Karoliną Wójtowicz oraz Julka Wójcik z Jasiem Plisem z Bełżyc. W mikstach zagrała też Agata Lipska z Bartkiem Tkaczykiem Sygnał Lublin. W ćwierćfinale ulegli duetowi Rafała i Karoliny. Na turnieju tym podczas nieobecności trenera Jakuba Sagana naszymi zawodnikami opiekowali się i udzielali cennych wskazówek Pan Andrzej Pawłowski i Pan Marian Sagan za co bardzo serdecznie im dziękujemy. Brawa dla naszych zawodników, którzy ciężko pracowali na ten sukces. Chyba nie spodziewaliśmy się, że w obydwu kategoriach będziemy czołówką województwa, a takiego gradu medali chyba nie zgarnął żaden inny klub na Lubelszczyźnie. Zarówno dojazd jak i wpisowe na turniej zostały pokryte ze środków wlasnych naszych rodziców. Jeszcze raz wielkie gratulacje a zdobyte trofea zapiszą kolejną bogatą kartę historii klubu.