4,2 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

2. runda Mistrzostw Polski Młodziczek była na wyciągnięcie ręki

Dzisiaj przed południem Maria KARCZMARZ rozegrała swój pierwszy pojedynek singlowy w Mistrzostwach Polski Młodzików w Dębicy z zawodniczką KS Nowa Era Toruń Moniką Sonnenberg. Marysia pomimo prowadzenia 2:1 w setach i 8:5 w punktach nie dowiozła zwycięstwa w tym secie. Walcząc w ostatnim goniła wynik do samego końca, by odwrócić jeszcze losy tego pojedynku, jednak nie udało się już wygrać. Nie jest łatwo zapanować nad emocjami i utrzymać skupienie do samego końca kiedy wygrana jest już o włos. Jesteśmy dumni, że walczyłaś do ostatniej piłeczki pokazując, że bardzo zależało ci na tej wygranej. W walce o miejsce w przedziale 33-48 Marysia gładko wygrywa 3:0 z zawodniczką SKTS Dwójka Kraśnik Darią Kowalską. Teraz możemy się już skupić wyłącznie nad kolejnymi treningami i dopracowaniem elementów, których zabrakło w odniesieniu zwycięstwa w turnieju głównym.

Dużo lepiej radzi sobie Marysia w grze podwójnej. W parze z Tosią SERAFIN, z którą trenowała ostatnio we wtorkowy wieczór gra układa się wzorowo. Najpierw ładne zwycięstwo z zawodniczkami Orzeł Wysocko Wielkie i Politechniki Rzeszów 3:1, potem odprawiają z kwitkiem nr 5 turnieju parę z klubu Dekorglass Działdowo i CIA Łaskarzew Julię Kowalską i Emilię Laskowską w pięciu setach meldując się tym samym w ósemce turnieju. Trzymamy kciuki za jutrzejszy pojedynek 1/4 finału.

Jeszcze raz dziękujemy zaprzyjaźnionej z Klubem firmie FER-PLAST za wsparcie w wyjeździe na Mistrzostwa Polski Młodzików naszej zawodniczki.