13,1 C
Lubartów
czwartek, 28 marca, 2024

Aleksandra Zgierska z awansem na 1 Grand Prix Polski

Aż 15 naszych zawodników wzięło udział w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym do Grand Prix Polski w kategoriach młodzik i junior. Zawody odbyły się w Biłgoraju i były jednocześnie rozpoczęciem sezonu rozgrywkowego 2018/19. Spośród wszystkich naszych zawodników tylko Ola wywalczyła awans na turniej ogólnopolski. Zajęła ona pierwsze miejsce pokonując w finale Maję Łakomą z Kraśnika 3:0. Ola rozegrała 6 meczy i nie straciła żadnego seta. Warto podkreślić że nasza zawodniczka pierwszy rok występuje w kategorii młodziczek i rywalizuje ze starszymi koleżankami. W zawodach wzięło udział 29 zawodniczek z calego województwa. W kategorii juniorów blisko awansu był Łukasz Drzewiecki, który według nowych zasad grał dwa razy finał z Radkiem Chrześcianem. W pierwszym finale wygrał 3:2 a w drugim niestety uległ 1:3. Łukasz ostatecznie zajął drugie miejsce, a tuż za nim uplasował się kolejny zawodnik Lewartu Marcin Jaszczuk. Wśród juniorek najwyżej została sklasyfikowana Ania Lipska zajmując czwarte miejsce. Nasza zawodniczka dwa razy uległa Zuzi Pawelec z Sygnału Lublin. Na miejscach 5/6 swój udział w turnieju zakończyły Julka Wójcik i Karolina Wójtowicz. Agata Lipska i Kasia Jusiak zajęły dalsze miejsca. W kategorii młodzików najwyżej sklasyfikowany został Wiktor Kozioł zajmując drugie miejsce. Uległ w finale Kamilowi Płachcie z Sygnału Lublin.Wiktor tak samo jak Ola po raz pierwszy występuje w tej kategorii. Czwarte miejsce wywalczył Bartek Wójtowicz a dalsze miejsca zajęli Błażej Kondracki i Maksymilian Karczmarz. Z powodu kontuzji nie wziął udziału w zawodach Jakub Drzewiecki. W kategorii młodziczek oprócz Oli wzięły udział Zuzia Kozioł, Paulina Szalast i nasza najmłodsza zawodniczka Marysia Karczmarz. Na Grand Prix Polski pojedzie również Bartek Kowalczyk, który zapewnił sobie start uzyskując limit z listy ogólnopolskiej. Wielkie gratulacje dla Oli i Bartka. Zaprezentowana dobra forma przez Łukasza, Anię i Marcina pozwala realnie spojrzeć na walkę w turnieju kwalifikacyjnym w przededniu zawodów głównych na szczeblu krajowym. Życzymy sukcesów podczas zmagań, które odbędą się w Krośnie i Zielonej Górze.