8,5 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Awans Julki na II-Grand Prix Polski

Julka Wójcik wywalczyła sobie prawo startu w II-Grand Prix Polski żaków i żaczek które odbędą się w Brzegu Dolnym w dniach 20-21.12.2014. Awans ten zapewniła sobie w Rykach gdzie w minioną sobotę odbył sie II-WTK w jej kategorii. Nasza zawodniczka doszła do finału w którym po zaciętym pojedynku muaiał uznać wyższość miejscowej wychowanki Kamil Kiliszek i zadowolić  się drugą lokatą, dającą bezpośredni awans do gier ogólnopolskich. W zawodach startowały też jej klubowe koleżaniki które zajęły odpowiednio Karolinka Wójtowicz 5, a Agatka Lipska 10 miejsce. Wśród chłopców Rafał Pawłowski uplasował się po zaciętych pojedynkach na 4 miejscu. Zabrakło chyba przysłowiowego szczęscia naszemu zawodnikowi, a raczej jednej piłeczki by zagrać w finale. Prowadząc w trzecim secie 10:5 przeciwnik doprowadził do remisu, by wygrać w końcu partię na przewagi 20:22. To już kolejny taki przypadek że pewne zwycięstwo naszym zawodnikom Lewartu wymyka się z rąk, zawówno w rogrywkach wojewódzkich jak też rozgrywkach ligowych. Tak więc trzymamy kciuki za występ naszej Julki, a Rafałowi życzymy szczęścia w dalszych rozgrywkach.