10,1 C
Lubartów
wtorek, 23 kwietnia, 2024

BRAWO ! ! ! Agata Lipska wywalczyła awans na II Grand Prix Polski Juniorów

Rewelacyjnie zagrała dzisiaj w turnieju kwalifikacyjnym Agata Lipska w walce o udział w jutrzejszym Grand Prix Polski Juniorów które odbywa się w Ostródzie. Agata w etapie grupowym pokonała Martę Kawiak z Olsztyna (3:1) i Teodorczuk Kingę z Nadarzyna(3:2). W turnieju pucharowym spotkały się zawodniczki które wyszły z grup z numerem 1. To jest zawsze najcięższy etap do przejścia. Rywalką Agaty była Anna Kopacka z Bronowianki Kraków. Relację z tego meczu można było obejrzeć w transmisji na żywo z zawodów. Walka była wyrównana set za set. W czwartym secie nasza tenisistka zaczęła wyraźnie dominować, aby pokazać swoją wyższość w piątym secie
i awansować do jutrzejszego turnieju głównego. Gratulacje Agata. W dzisiejszych zawodach wzięli też udział Rafał Pawłowski i Bartek Wójtowicz, lecz nie udało im się wyjść z grupy. Jutro oprócz Agaty w turnieju zagra też Karolina Wójtowicz która uzyskała awans z klasyfikacji wojewódzkich.