6,2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Damian najlepszy na I-WTK Młodzików w Kocudzy

W sobotni poranek 19-września w Kocudzy do tegorocznej rozgrywki sezonu 2015/16 przystąpiła kolejna grupa zawodników tym razem w kategorii młodzików. Bardzo dobrze w czasie rozgrywanego I-WTK-u wypadł nasz zawodnik Damian Borzęcki, który w finale pokonał 3:1 zawodnika TVB Sygnał Lublin Miłosza Plewika i zarazem uzyskał prawo startu w I-Grand Prix Polski które odbędą się w Lidzbarku Warmińskim. Również zgodnie z naszymi oczekiwaniami po raz kolejny na podium tym razem na najniższym jego stopniu stanęła Julia Wójcik, która była o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki na turnieju. W półfinałowej partii i stanie pojedynku 1:1 prowadziła w kolejnym secie 8-3 z nr.1 rozgrywek zawodniczą Fali Piotrawin, jednak po raz kolejny zbrakło zimnej krwi by dowieźć zwycięstwo do końca i być może wygrać cały mecz. Zabrakło troszkę szczęścia Rafałowi Pawłowskiemu który o wejście do ćwierćfinału po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku przegrał w piątym secie na przewagi. Naprawdę szkoda, bo podium tego zawodnika było w zasięgu ręki. Kolejny z naszych Kamil Nowak w pierwszym meczu trafił na jednego z faworytów turnieju, gdzie musiał uznać jego wyższość i grając już po lewe stronie wygrał swoje cztery kolejne partie.Obaj nasi tenisiści uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Nie wypada też wspomnieć o naszych pozostałych zawodniczkach startujących w turnieju Agatce Lipskiej, Karolinie Wójtowicz i Kasi Jusiak, które wypadły dobrze w ocenie trenera pomimo iż dwie pierwsze są jeszcze żaczkami. Agatka uplasowała się na pozycji 9-12 natomist dwie pozostałe w drugiej dziesiątce. Cała wspomniana trójka posiada potencjał do gry, oraz wolę walki co z kojejnymi zawodami pozwoli na plasowanie się na wyższych pozycjach. Już teraz czekamy na starty kolejnych grup wiekowych, a pierwszą z nich będą seniorzy który powalczą w Tomaszowie Lubelskim.