6,2 C
Lubartów
środa, 24 kwietnia, 2024

Dobry występ Bartka na II-Grand Prix Polski

Bardzo dobrze zaprezentował się na  II-Grand Prix Polski młodzików rozgrywanym w Bilczy w dniach 10-11.01.2015r. nasz zawodnik Bartosz Kowalczyk który zajął 12 miejsce. W fazie grupowej wygrał wszystkie swoje pojedynki, w których to nie odbyło się bez “nerwówki” szczególnie w pierwszym meczu kiedy to przegrywał już w setach 0:2, by w efekcie wygrać trzy kolejne partie. Tego samego dnia Bartek dorzucił jeszcze jedne cenne zwycięstwa dające mu awans do czołowej szesnastki w Polsce. Niestety w walce o ósemkę Bartek przegrał po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku z zawodnikiem Spójni Warszawa – Sokołowskim Łukaszem,który jak się potem okazało zagrał w finale. Niedzielne pojedynki rozpoczęły się miłym akcentem a mianowicie od zwycięstwa naszego zawodnika. W decydującym meczu o kolejności miejsc Kowalczykowi zabrakło szczęścia gdyż pierwsze dwa sety przegrał na przewagi do 10 i 12 a trzeci do 4. W turnieju eliminacyjnym wystartował też Damian Borzęcki który po trzech zwycięstwach wyszedł z numerem drugim ze swojej grupy i przyszło mu stoczyć bardzo zacięty i wyrównany pojedynek o wejście do turnieju głównego z Marchlewskim Kacprem -Energia Toruń. Niestety tu też szczęście było po stronie przeciwnika, który decydujące dwie piłki w setach zdobył w sposób nieczysty “po siatce” wygrywając całe spotkanie 3:1…Słowa podziękowania należą się też Danielowi Jędryszcze który wcielił się w rolę trenera i udzielał przez cały turniej cennych rad i wskazówek zarowno Bartkowi jak i Damianowi doprowadzając tego pierwszego do tak wysokiego miejsca. Podsumowując cały turniej….. można zaliczyć go do udanych dla naszych zawodników, którzy w szczególności tak jak Bartek potwierdził swoją wysoką formę i dorzucił kolejne punkty w klasyfikacji ogólnopolskiej.