5,7 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Dwa medale naszych zawodników w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych

Dwoje naszych zawodników, reprezentujących Szkołę Podstawową nr 3 w Lubartowie zdobyło medale w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa

Szkół Podstawowych organizowanych przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, rozegranych w dniu 26 kwietnia w Szczebrzeszynie.

W zawodach wystąpiło 23 zawodniczki i tyleż samo zawodników wyłonionych w eliminacjach powiatowych i rejonowych.

Wicemistrzami województwa rocz. 2005 i mł. zostali: Karolina Wójtowicz i Rafał Pawłowski. Tuż za podium znalazła się Agata Lipska. Bardzo dobry występ zanotował Wiktor Kozioł, który w rywalizacji z o dwa lata starszymi zawodnikami zajął bardzo wysokie 7 miejsce. Bardzo zadowolone z udziału w mistrzostwach powinny być Zuzanna Kozioł i Paulina Szalast, które ukończyły zawody na miejscu 9-12. Cieszy dobra forma Pauliny i Wiktora, którzy już w najbliższą sobotę w Kocudzy będą walczyć o medale w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Żaków. W zawodach wystąpili także Jakub Drzewiecki i Bartosz Wójtowicz, dla których już samo zakwalifikowanie się na zawody wojewódzkie z silnego rejonu należy uznać za duży sukces. Pomimo dzielnej postawy tym razem musieli zadowolić się miejscem w przedziale 17-23.Słowa podziękowania za organizację i sprawne przeprowadzenie rozgrywek należą się gospodarzowi zawodów i równocześnie sędziemu głównemu Panu Tadeuszowi Chwiejczakowi oraz jego zastępczyni Patrycji Węglowskiej. Warto przypomnieć, że w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rocznik 2002-2004 rozegranych 12 kwietnia w Parczewie złoty medal wywalczył Bartosz Kowalczyk. Wszystkim młodym zawodnikom gratulujemy dzielnej postawy i godnego reprezentowania swoich szkół i klubu.