0,2 C
Lubartów
wtorek, 19 marca, 2024

Filip na Mistrzostwach Polski Żaków w Gliwicach

Swoje pierwsze kroki mistrzowskie na arenie krajowej w kategorii żaków postawił właśnie Filip POLAK. W sobotę w Gliwicach wystartował na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków ze starszymi od siebie o kilka lat przeciwnikami. W turnieju singlowym zmierzył się z rozstawionym z nr 7 zawodnikiem LUKS Chełmno Jakubem Pankowskim. Mimo walki uległ w trzech setach, jednak potyczka w jednym z nich zakończyła się dopiero na przewagi. O końcową lokatę powalczył jeszcze z Wojciechem Celoch (Chrobry Międzyzdroje), jednak i tu musiał uznać wyższość o 3 lata starszego przeciwnika przegrywając 1:3 i zajmując tym samym miejsce w przedziale 49-64. Przypomnijmy Filip to rocznik 2015 i jako jeden z dwóch najmłodszych zawodników wystartował w tym turnieju.

Filip w grze podwójnej z partnerem deblowym Alanem Proniewskim (ULKS Moszczenica) skrzyżował ponownie rakietkę z zawodnikami ścisłej czołówki z LUKS Chełmno Jakubem Pankowskim i Patrykiem Wójcik. Rozstawienie nie było dla nich łaskawe, gdyż trafili w pierwszej rundzie na turniejowy nr 5. Jednak nie poddali się bez walki i byli o krok od rozegrania piątego seta ulegając w końcówce 9:11 i kończąc spotkanie wynikiem 1:3. Cieszymy się razem z Filipem, że miał okazję wystartować z dużo starszymi i doświadczonymi przeciwnikami na najważniejszym turnieju w sezonie jakimi są Mistrzostwa Polski. Przygoda ta na pewno zmotywuje Filipa jeszcze bardziej w działaniu. Gratulujemy woli rywalizacji:)!