9,6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Finał rozgrywek ZSZ zdominowali nasi podopieczni.

W dniach 24 i 25 listopada w Kocudzy odbyły się finały wojewódzkie gier pojedynczych Szkolnego Związku Sportowego. Całe zawody zdominowali nasi podopieczni którzy tym razem reprezentowali swoje szkoły podstawowe oraz gimnazja. We wtorek na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Pawłowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr.3 w Lubartowie, który w finale klas I-IV pokonał Szymona Zguczyńskiego z Włodawy. W tej samej kategorii drugie miejsce wywalczyła Agata Lipska, a tuż za podium stanęła Karolinka Wójtowicz. W klasach V-VI trzecie miejsce wywalczył po zaciętym pojedynku Damian Borzęcki, natomiast Julka Wójcik zajęła V-miejsce grając w barwch Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Środowy poranek to  mecze naszych gimnazjalistów, którzy sukcesywnie wyeliminowywali poza strefę medalową wszystkich swoich przeciwników, by w końcu stoczyć bratobójcze spotkania pozwalające wyłonić końcową kolejność. Do finału dotarł Mateusz Baranowski Gimnazjum nr.1 Lubartów i Bartosz Kowalczyk Gimnazjum nr.2 Lubartów. Tutaj lepszy okazał się Mateusz. III- miejsce wywalczył Łukasz Drzewiecki reprezentujący Gimnazjum w Łucce, IV-miejsce Błażej Warpas Gimnazjum w Radawczyku Drugim, V-miejsce Marcin Jaszczuk Gimnazjum w Łucce. Ci dwaj ostatni stoczyli chyba najładniejszy i najbardziej zacięty pojedynek w całym turnieju wojewódzkim w którym losy spotkania rozstrzygnęły się w piątym secie zakończonym 11-9 dla Błażeja. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników, a zarazem jednocześnie chcemy podziękować Panu Marianowi Boberowi, dyrektorowi Szkoły podstawowej nr.3 im.Piotra Firleja w Lubartowie, za udostępnienie hali sportowej dla naszych zawodników, którzy mogli przygotowywać się do zawodów finałowych, oraz odbywać cotygodniowe treningi w ramach zajęć klubowych. Cieszymy się że nawiązana współpraca z Panem Dyrektorem przyniosła taki efekt finalny w postaci 2 złotych 2 srebrnych i 2 brązowych medali .