7,9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Historyczny sukces Marysi Karczmarz na Grand Prix Polski żaków.

Marysia Karczmarz jako jedyna reprezentantka naszego klubu startuje w pierwszym Grand Prix Polski Żaków, który odbywa się w Łaziskach Górnych. Na etapie grupowym przyszło jej zmierzyć się z zawodniczkami z Gorzowa Wielkopolskiego, Kleszczowa i Piaseczna. Nasza tenisistka po dwóch wygranych, bardzo emocjonujących, pięciosetowych meczach, uległa tylko zawodniczce nr 1 w grupie Vanessie Kulczyckiej, we wszystkich trzech setach do 9 co pokazuje o wyrównanym pojedynku. Dzięki temu Marysia weszła do najlepszej 32-ki w kraju i zapewniła sobie start w fazie pucharowej. Pierwszy pojedynek przegrała, co uniemożliwiło jej wejście do czołowej szesnastki. Wygrała jednak kolejny pojedynek w turnieju pocieszenia. Ostatecznie nasza młodziutka tenisistka została sklasyfikowana w przedziale 17/24 co należy uważać za bardzo dobry występ na arenie ogólnopolskiej. Widać w tym wszystkim ciężką pracę wykonywaną w czasie treningów, nie tylko nad techniką ale też nad emocjami i stresem, o czym świadczy zacięta rywalizacja w grupie. Przegrywając już 2:0 w setach i 5/0 w trzeciej partii nasza zawodniczka potrafiła się podnieść by z wielką determinacją oraz mozolnością odrabiać straty i ostatecznie wygrać całe spotkanie. Ważne jest też wielkie zaangażowanie i wsparcie ze strony rodziców którzy dzielnie dopingowali swoją pociechę w czasie całego turnieju. BRAWO MARYSIU 🙂