7 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Jakub Sagan na pierwszym Grand Prix Polski Seniorów

W sobotnie popołudnie rozpoczęła się rywalizacja seniorów na pierwszym Grand Prix Polski w Nowym Dworze Mazowieckim. Nasz reprezentant Jakub Sagan w etapie grupowym zagra z zawodnikami z Gdańska, Karnieszewic, Bielsko-Białej i Gorzowa Wielkopolskiego. Duże emocje, wyrównane pojedynki.. tak na razie wygląda gra Kuby. Pierwsze spotkanie z Marcinem Kusińskim z Bielsko-Białej nasz tenisista przegrał 1:3. Do końca w napięciu trzymał nas Jakub w meczu z Szymonem Malickim. Zawodnik z Gdańska rozstawiony z numerem jeden w grupie pokonał naszego trenera dopiero w piątym secie. W trzecim meczu Jakub Sagan również ulega zawodnikowi z Karnieszewic Michałowi Krzyżanowskiemu. Chyba zmęczenie dało się we znaki, gdyż w ostatnim meczu Kuba prowadząc 2:0 nie dał rady utrzymać do końca wyniku i przegrał spotkanie w piątym secie z Igorem Misztalem z Gorzowa Wielkopolskiego. To była trudna rywalizacja wśród 40 najlepszych zawodników w Polsce. Kuba pokazał się z bardzo dobrej strony, wszystkie jego pojedynki były wyrównane. Na zakończenie turnieju w walce o miejsca 33/36 Jakub pokonał Piotra Michalskiego z UKS Dojlidy Białystok 3:0. Podczas zawodów wsparciem dla Kuby był Konrad Kudło a na trybunach kibicował mu Norbert Jóźwiak który na bieżąco relacjonował nam przebieg turnieju.