test
30.2 C
Lubartów
środa, 19 czerwca, 2024

Jeden krok bliżej z Olsztynem

W niedzielny wieczór zgodnie z zapowiedzią odbył się długo wyczekiwany pierwszy pojedynek barażowy o 1. Ligę Kobiet pomiędzy MKS Lewart AGS Lubartów, a drużyną przyjezdną KS AZS UWM English Perfect II Olsztyn. Lewart w najmocniejszym składzie Karolina WÓJTOWICZ, Aleksandra ZGIERSKA, Anna LIPSKA, Agata LIPSKA, Hanna SAGAN i Magdalena LIPSKA. Olsztyn reprezentowały Daria Duralak, Zuzanna Gapińska, Anita Myrchel-Rutkowska, Ewa Cychowska oraz Joanna Ryba. Z uwagi iż to starania do wyższej klasy rozgrywkowej przyjechali sędziowie wyznaczeni przez Polski Związek Tenisa Stołowego Krystian Kilar i Piotr Zaremra.

Pierwsze pojedynki stoczyły Karolina WÓJTOWICZ przeciwko liderce Darii Duralak oraz nasza kapitan Anna LIPSKA z Anitą Myrchel-Rutkowską. Karolina ulega przeciwniczce 1:3, zaś Ania wyrównuje w tym samym stosunku 3:1. Następnie na pierwszym stole Aleksandra ZGIERSKA przeciwko Zuzannie Gapińskiej, na drugim Agata LIPSKA i Ewa Cychowska. Świetne pojedynki naszych zawodniczek zakończone zwycięstwami, chociaż nie było łatwo, gdyż po wygranych dwóch setach na obu stołach do głosu doszły przeciwniczki. Zimna krew Oli zaowocowała wynikiem 3:1, Agata dowiozła zwycięstwo w pięciu setach 3:2. Przed deblami wyszliśmy na prowadzenie 3:1, a okrzyków dopingujących przez licznie zgromadzonych na Sali Szkoły Podstawowej nr3 w Lubartowie kibiców nie było końca. Deble skończyły się podziałem punktowym, a wynik co raz bliżej ku zwycięstwu w pierwszym spotkaniu barażowym.

Kolejna odsłona nie przebiegła już tak jak byśmy sobie życzyli. Karolina ulega Zuzannie 0:3, na szczęście dla nas silna w tym dniu Ania wygrywa 3:1 z Ewą. Mamy już przynajmniej remis, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po zaciętej walce Aleksandra ulega 2:3 liderce z Olsztyna Darii, natomiast Agata przegrywa w tym samym czasie 1:2 w setach;/ Skupienie i chęć zwycięstwa indywidualnie i dla Lewartu mobilizują jeszcze bardziej i losy spotkania zostały do rozstrzygnięcia w decydującym piątym secie. Set najbardziej zacięty, a wszystkie twarze wpatrują się już tylko w te zawodniczki mocno przy tym dopingując. Agata przy wyniku niemal przesądzonym 7:10 nie poddaje się sięgając po swoje najlepsze zagrania i po długich i trudnych wymianach doprowadza do walki na przewagi. Przy drugiej próbie wychodzi na prowadzenie i zamyka całe spotkanie podwójnym zwycięstwem. Brawo Agata, brawo Lewarciaki! Lewart wynikiem 6:4 (22:19 w setach) wygrywa z Olsztynem II pierwsze spotkanie barażowe.

Z uśmiechami na twarzy kończymy rywalizację na własnym terenie. Wyrazy uznania i podziękowania dla Dyrektora p.Krzysztofa Deca za udostępnienie obiektu oraz pracownikom SP3 w przygotowaniach przedmeczowych.

Dziękujemy również za przekazane dla zawodniczek upominki z Urzędu Miasta Lubartów, p.Annie Siwek za słodki poczęstunek oraz wszystkim zgromadzonym kibicom za nieustający doping, który poniósł Drużynę do zwycięstwa.

Mecz rewanżowy wg terminarza planowany jest na 08.06 w Olsztynie. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Klubu oraz Fb, gdzie bliżej oficjalnego terminu poinformujemy o ewentualnych zmianach lub planowanej relacji na żywo! Trzymamy mocno kciuki za ponowny AWANS KOBIET Lewartu do 1.Ligi:)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com