3,6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Jedną nogą w barażach o 1 Ligę Kobiet

W niedzielne popołudnie rozegrany został mecz rewanżowy 2 Ligi Kobiet o prawo startu w barażach o 1 Ligę Krajową z drużyną UKS Dojlidy Białystok. Przypomnijmy w pierwszym meczu padł wynik 6:4 dla Lewartu, a bohaterką meczu została Aleksandra ZGIERSKA, która zdobyła komplet 2,5pkt. W dzisiejszym spotkaniu nie było żadnych roszad w obu składach. Lewart reprezentowały Karolina WÓJTOWICZ, Anna LIPSKA, Aleksandra ZGIERSKA, Agata LIPSKA, natomiast drużyna z Białegostoku w składzie Alicja Jarkowska, Gabriela Dyszkiewicz, Anna Pacelt i Michalina Górska.

Mecz rozpoczął się po naszej myśli od zwycięstw Karoliny z Alicją i Aleksandry z Anną, natomiast filary drużyny gospodarzy Gabriela i Michalina również zapisały dwa oczka na tablicy wyników, który dawał remis 2:2. Deble jak i w pierwszym meczu zakończyły się sprawiedliwym podziałem punktów doprowadzając do kolejnego remisu 3:3, który w finalnym rozrachunku dawałby awans do strefy barażowej. Ostatnie rozdania były kluczowe dla przebiegu tego spotkania, a w konsekwencji dwumeczu. Zaczęło się obiecująco od zwycięstwa Aleksandry z Alicją 3:0, jednak kolejne pojedynki były już nerwowe, z uwagi iż coraz bliżej było do końcowego rozstrzygnięcia. Wynik 4:3 dla Lewartu i niestety zaczęły się powoli schody. Agata przegrywa z Gabrielą po ładnym meczu 1:3, w takim samym stosunku uległa również Karolina z Anną. Do ostatniego meczu przystąpiliśmy już zaniepokojeni z dwóch powodów, po pierwsze ostatni pojedynek musiał zakończyć się naszym zwycięstwem, gdyż bilans setów w przypadku odwrotnego wyniku względem pierwszego meczu, był już na naszą niekorzyść, po drugie naprzeciwko Anny LIPSKIEJ stanęła druga co do skuteczności w drużynie gospodarzy Michalina Górska. Pierwszy set w końcówce rzutem na taśmę wygrała Ania i pojawił się pierwszy uśmiech w tym finałowym starciu. Drugi set był od początku do końca pod dyktando przeciwniczki. Kolejne dwa sety podzielone zostały pomiędzy siebie i wynik pojedynku 2:2 w setach. Obie zawodniczki potrzebowały już tylko seta, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść zarówno w pojedynku jak i całym dwumeczu. Michalina ku uciesze gospodarzy lepiej rozpoczęła ostatniego seta, po zmianie stron jednak Ania nabrała wiatr w żagle i zaczęła błyskawicznie odrabiać straty doprowadzając do piłki meczowej przy stanie 10:9. Michalina zachowuje zimną krew i skutecznie w trudnej dla siebie sytuacji kończy zwycięsko akcję doprowadzając do remisu w punktach, a potem ku uciesze Dojlid dwie kolejne wymiany padają również jej łupem tym samym ustanawiając wynik pojedynku 3:2 w setach i całego spotkania 6:4 dla Dojlid. Pomimo takiego samego wyniku dwumeczu (6:4 i 4:6), niestety dla nas wspominanym bilansem 4 setów UKS Dojlidy Białystok wygrywają starcie przedbarażowe. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki dzisiejszych pojedynków:

Jarkowska Alicja 0:3 Wójtowicz Karolina
Dyszkiewicz Gabriela 3:1 Lipska Anna
Pacelt Anna 2:3 Zgierska Aleksandra
Górska Michalina 3:0 Lipska Agata
Dyszkiewicz/Górska 3:0 Lipska An/Wójtowicz
Jarkowska/Pacelt 1:3 Zgierska/Lipska Ag.
Jarkowska Alicja 0:3 Zgierska Aleksandra
Dyszkiewicz Gabriela 3:1 Lipska Agata
Pacelt Anna 3:1 Wójtowicz Karolina
Górska Michalina 3:2 Lipska Anna

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą drużynę w walce o baraże o 1 Ligę Krajową Kobiet. Zabrakło niewiele, jednak jesteśmy dumni z postawy naszych zawodniczek, które pokazały pazur zarówno na własnym terenie jak i na Podlasiu. Gratulujemy!