9,9 C
czwartek, 28 marca, 2024

Julia Wójcik i Rafał Pawłowski wygrali II WTK młodzików

Dziesięcioro młodych zawodników Lewartu Lubartów wzięło udział w II wojewódzkim turnieju eliminacyjnym młodzików do II-Grand Prix Polski, który odbędzie się w dniach 11-13.11.2016 roku w Limanowej. Dwoje z podopiecznych trenera Jakuba Sagana: Julia Wójcik i Rafał Pawłowski uzyskało bezpośredni awans, pewnie zajmując I miejsca. Na trzecich miejscach uplasowali się Agata Lipska i Kamil Nowak, którzy doznali tylko jednej porażki w pojedynkach półfinałowych. Bardzo blisko wygranej z Szymonem Zguczyńskim był Kamil, który prowadził już 2:0 w setach ale ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając w decydującym, piątym secie 11:9. Na ósmym miejscu uplasowała się się Karolina Wójtowicz, która w meczu o wejście do czołowej „czwórki” turnieju  uległa minimalnie Kamili Kiliszek. Na słowa pochwały zasługują chłopcy, którzy po raz pierwszy walczyli w tej kategorii wiekowej na zawodach wojewódzkich: Bartosz Wójtowicz, Jakub Drzewiecki, Wiktor Kozioł, Jakub Woźniak i Bartosz Mirosławski. Większość z nich to jeszcze „żacy” i pomimo rywalizacji z o trzy lata starszymi zawodnikami zanotowali cenne zwycięstwa i zebrali doświadczenia, które powinny zaprocentować w turniejach żaków. Należy cieszyć się z osiągniętych wyników i życzyć jak najwyższych lokat w czasie zawodów ogólnopolskich.