W dniu dzisiejszym w Zielonej Górze rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach nie mogło zabraknąć lubartowskiego akcentu za sprawą naszych juniorek oraz juniorów. Na odległe zawody wśród juniorek pojechały Agata LIPSKA i Aleksandra ZGIERSKA, reprezentacja juniorów w składzie Maksymilian KARCZMARZ, Bartosz WÓJTOWICZ i Wiktor KOZIOŁ.
Czwartkowe zawody rozpoczęły się zmaganiami drużynówek. Panie rozegrały świetny mecz na rozpoczęcie z drużyną Chrobry Międzyzdroje. Aleksandra gładko wygrywa z Amelią Kujda-Rogowską 3:0, Agata w tym samym stosunku zwycięża z Wiktorią Hałabaty, debel także bez większych problemów zakończony w trzech setach. Drugi mecz, który decydował o wyjściu z grupy nie poszedł po naszej myśli. Wszystkie pojedynki zakończyły się porażką w trzech setach i wynikiem meczu 0:3 dla drużyny Warmia Lidzbark Warmiński reprezentowany przez Weronikę Bobek i Natalię Bogdanowicz. Dziewczyny ostatecznie zajęły 2m. w grupie, zadowolone mimo wszystko mogą śmiało przystąpić do jutrzejszych zmagań indywidualnych.
Juniorzy rozpoczęli turniej obiecująco. Mimo porażki Maksa w pierwszym spotkaniu z Danielem Różyckim, szanse przywraca Wiktor, który w pięknym stylu wygrywa z Filipem Dikmajer 3:0. Kolejne pojedynki przegrywamy niestety po pięciosetowych zmaganiach, najpierw Bartek „wypuścił partię” w ostatnim secie 9:11 z Adamem Maniewskim i Wiktor, który minimalnie uległ 8:11 Danielowi Różyckiemu. Bez większych szans przystąpili do kolejnego spotkania z zawodnikami UKS Dojlidy Białystok przegrywając 0:3.
Nie kończymy wyjazdu i w dniu jutrzejszym swoje zmagania indywidualne w pierwszej rundzie turnieju jako pierwsza rozpocznie Agata LIPSKA, a jej przeciwniczką będzie zawodniczka UKS Dojlidy Białystok Zuzanna Borek. Chwilę później do stołu podejdzie Aleksandra ZGIERSKA przeciwko zawodniczce LKTS Luboń Julii Gładysz. Wśród juniorów jako jedyny swoje zmagania rozpocznie Wiktor KOZIOŁ, a jego przeciwnikiem będzie zawodnik UKS Dojlidy Białystok Michał Wandachowicz.
Trzymamy mocno kciuki za Lewarciaków!
…cdn…