8,1 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Lewart kibicuje na barażach

W sobotni wieczór zawodnicy i pasjonaci z Lewartu wybrali się, by wspierać drużynę ATS Akanza UMCS Lublin w pierwszej grze barażowej przeciwko drużynie Energa Morliny Ostróda II. Na wysokości zadania stanął w swojej pierwszej grze Marcin LITWINIUK, który w wyrównanym pojedynku zwyciężył 3:1 z Barbachowskim. Pomimo pięknej walki pozostałych kolegów z drużyny Pawła KOZIEŁA, Radka CHRZEŚCIANA i Szymona KULCZYCKIEGO nie udało się dorzucić kolejnego punktu w pierwszej odsłonie gier singlowych. Zgoła inny obraz miał miejsce w grach deblowych, gdzie w piątym secie Radek z Tomkiem przegrywali już 4:9, by odwrócić losy tego pojedynku i wydrzeć zwycięstwo na przewagi. Niestety nie powiodło się Marcinowi z Pawłem, którzy musieli uznać wyższość rywali. Wynik 2:4 i jeszcze nic nie jest przesądzone. Do stołu podchodzi lider drużyny „Litwa”, by zmierzyć się z liderem drużyny z Morlin Jakubem Kwapisiem. Przeciwnik okazuje się pomimo walki za mocny i mecz kończy się wynikiem 0:3. Ciężaru pierwszych baraży nie udźwignął Szymon przegrywając swój drugi pojedynek 1:3. Ostatnia nadzieja w „Koziołku” i Radku, by obronić jeszcze wynik przed rewanżem. Paweł gładko 3:0 wygrywa z obrońcą i piękną grę zaczyna od czwartego seta prezentować Radek, demolując poszczególnymi zagraniami przeciwnika. Piąty set i emocje sięgają zenitu, Radek na przejściu prowadzi 5:2 i nic nie wskazuje, by mecz zakończył się innym wynikiem niż zwycięstwo. Nerwowa końcówka i wynik 9:9, Radek wygrywa na przewagi! Po ponad 3 godzinach rywalizacji wynik meczu 6:4 dla Energa Morliny Ostróda II. Brawo cała drużyna za walkę do ostatniego meczu!

Litwiniuk 3:1 Barbachowski

Kulczycki 1:3 Kuźmicz

Chrześcian 1:3 Kwapiś

Kozieł 1:3 Miastowski

Litwiniuk/Kozieł 1:3 Kwapiś/Miastowski

Chrześcian/Słomka 3:2 Kuźmicz/Barbachowski

Litwiniuk 0:3 Kwapiś

Kulczycki 1:3 Miastowski