12,9 C
czwartek, 28 marca, 2024

Lewart zaszalał w Biłgoraju.

Miłe wspomnienia przywiozą z Biłgoraja nasi tenisiści, którzy startowali w niedzielę 07-lutego w III-WTK. Co prawda był to turniej w kategorii juniorów jednak siłą zespołu było czterech kadetów, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się ze starszymi kolegami. Wielką ale to Wielką niespodziankę sprawili Łukasz Drzewiecki i Mateusz Baranowski wygrywając w półfinale swoje pojedynki z byłymi zawodnikami Lewartu a obecnie SMS Włodawa stosownie po 3-2. O ile Mateusz pewnie ograł Arka Żuka w piątym secie, o tyle mecz Łukasza z Sylwkiem Włoszkiem był pełen dramaturgii. Nasz zawodnik zaczął od przegrania dwóch pierwszych partii i dopiero terapia wstrząsowo-słowna trenera pobudziła go, doprowadzając do stanu meczu po dwa. Piąty set to horror, w którym przy prowadzeniu 9-7 naszego tenisisty robi się po 10 ale zimna głowa zaciętość i walka pozwala przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Finał to piękny klubowy pojedynek gdzie lepszy okazał się bardziej doświadczony Mateusz i po zaciętej walce wygrał 3-2. Obaj nasi finaliści zapewnili sobie prawo startu w turnieju głównym III-Grand Prix Polski. Pozostali nasi kadeci zagrali również ciężkie i trudne spotkania. Błażej Warpas wygrywając swoją ostatnią partię uplasował się na miejscu 9-12.W przypadku Bartka Kowalczyka doszło do bratobójczego pojedynku ze zwycięzcą turnieju, Ostatecznie tak jak Marcin Jaszczuk uplasował się w przedziale miejsc 13-16.W ocenie trenera cała piątka zasługuje na słowa uznania, gdyż większość pojedynków o najwyższą stawkę odbyła się z czołowymi juniorami województwa. Po raz kolejny pokazaliśmy że wcześniej czy później ścisła współpraca na linii trener, zawodnicy, działacze i rodzice dają zamierzony efekt końcowy jakim są dzisiejsze zwycięstwa i odnoszone sukcesy na tym szczeblu rozgrywek.