3,6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Marysia Karczmarz zagra w Grand Prix Polski młodzików w Dębicy

19 marca na pięknych obiektach sportowych MOSiR Dębica rozpoczynają się eliminacje do Grand Prix Polski Młodzików. Ponad 80 młodziczek i około 130 młodzików będzie rywalizować o prawo gry w turnieju głównym zawodów. Wśród tych tenisistów nie moglo zabraknąć Lubartowskich przedstawicieli, są nimi Marysia Karczmarz oraz Błażej i Michał Kuta. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie możemy wstawić pinezkę z naszą miejscowością. Dzisiejszą rywalizację rozpoczęli chłopcy. Obydwaj i Michał i Błażej gładko przebrnęli etap grupowy. W etapie pucharowym Michał uległ zawodnikowi z Torunia. Błażej był bliżej zwycięstwa. W starciu z zawodnikiem z Józefowa prowadził już 2:0. Kolejne 3 sety należały już do przeciwnika. Marysia Karczmarz bez straty seta wyszła z etapu grupowego. W rundzie pucharowej zmierzyła się z zawodniczką z Łaskarzewa, pokonując ją 3:0 i awansując do turnieju głównego, który odbędzie się w dniu jutrzejszym. Gratulacje dla Marysi i brawa za waleczność dla Błażeja i Michała.