9,6 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Mistrzostwo II-Ligi dla Lewartu Lubartów.

Zwycięstwo z Błękitnymi Leopoldów 6-4 dało nam Mistrzostwo II-ligi na kolejkę przed końcem rozgrywek sezonu 2016/17. Były to właściwie wyrwane dwa punkty przeciwnikom, którzy ze swojej strony postanowili zrobić niespodziankę w całym spotkaniu, pokazując bardzo doświadczoną i silna grę przy stołach licząc na urwanie nam chociażby jednego oczka. Bardzo dobre pojedynki zagrał Bartosz Kowalczyk ulegając w pierwszej partii 3/2 na przewagi, a w drugim przy remisowym stanie całego meczu 4-4 zaliczył pewne 3/0 na swoją korzyść. Nieco większe emocje były w pojedynkach Daniela Jędryszki, Norberta Jóźwiaka i Jakuba Sagana. Ten ostatni dał wygraną dla całego zespołu dopiero w piątym secie, secie o którym wszyscy będą długo rozpamiętywać. Rozpoczęło się od gładkiego prowadzenia Jakuba 6/0 by po kilku minutach przegrywać 6/8, niesamowite 8/8. Takiego seta dawno już nie oglądali miejscowi kibice oraz nasza publiczność. Chyba tylko doświadczenie naszego zawodnika pozwoliło w spokoju zaplanować kolejny serwis i doprowadzić do stanu 9/9 a po chwili dać upust emocji i szaleńczego okrzyku radości ze zwycięstwa 11/9. Bardzo ładne i widowiskowe spotkanie, a patrząc z perspektywy całego sezonu zasłużone zwycięstwo dające tytuł Mistrza II- Ligi. Swoją cegiełkę w ten sukces włożyli również Łukasz Drzewiecki, Marcin Jaszczuk i Błażej Warpas, którzy grali na początku sezonu zgodnie z regulaminem po dwa mecze. Również i oni mogą cieszyć się z sukcesu swoich kolegów, bo przecież każdy z nich zanotował na swoim koncie swoje pierwsze drugoligowe zwycięstwa. Przed nami ostatni mecz z Ogniwem Chełm, a potem przygotowania do rywalizacji dwumeczu z Białymstokiem. To przeciwnicy będą faworytami tego pojedynku….ale dopóki piłeczka jest w grze wszystko może się zdarzyć. Jeszcze raz GRATULACJE I WIELKIE BRAWA dla całej ekipy za emocje jakie dostarczali nam przez cały sezon, oraz wywalczone miano Najlepszej Drugoligowej Drużyny.