5,3 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Młodzicy rozpoczęli zmagania na II-Grand Prix Polski.

Od piątku trwa rywalizacja naszych młodzików na II-grand Prix Polski jaki odbywa się w Limanowej. Turniej eliminacyjny przebiegał ze zmiennym szczęściem. Jako pierwszy swoje zmagania rozpoczął Kamil Nowak, który tym razem nie podołał zadaniu by wejść do turnieju głównego. Nieco więcej radości sprawiły nam nasze młode panie Agata Lipska oraz Karolina Wójtowicz, pewnie wygrywając zmagania w grupach. Do pełni szczęścia pozostał już tylko jeden pojedynek dający upragnioną radość z uzyskania prawa gry w sobotnich rywalizacjach. Szansę tą wykorzystała Agata odnosząc zwycięstwo, natomiast Karolinka uległa nieznacznie swojej przeciwniczce z Sępólna Krajańskiego. W sobotni poranek zobaczyliśmy przy stołach trójkę naszych zawodników z których tylko Rafał Pawłowski przeszedł do dalszej fazy rozgrywek. Agacie tym razem zbrakło przysłowiowego “rzutu na taśmę” gdyż w meczu o wyjście z grupy uległa w piątym secie przegrywając 12-14, choć to do niej należały piłki meczowe gdyż prowadziła 10-6, podobnie było też z Julią Wójcik. Ostatecznie nasze dziewczyny uplasowały się na miejscach 41-46 oraz  33-40. Mogło być o wiele lepiej jednak stres chyba za mocno każdorazowo daje znać o sobie i jest on słabą stroną naszych podopiecznych. Druga część rozgrywek nie była również łaskawa dla Rafała, który po zaciętych i emocjonujących pojedynkch przegrał swoje partie w setach do 10, co może świadczyć o wielkiej rywalizacji i zaciętości naszego młodego zawodnika. Rafał został sklasyfikowany na miejscach 25-32. Słowa podziękowania po raz kolejny należą się firmie FER-PLAST która, już kolejny raz wsparła nas w organizacji dalekich wyjazdów użyczając swoich aut. Cieszymy się z dobrej współpracy, oraz tego że zarząd tej firmy postanowił wspierać rozwój naszych młodych tenisistów. Nie udało sią zdobyć stosownej ilości punktów w klasyfikacji generalnej dających prawo bezpośredniego  startu w kolejnym Grand Prix, co oznacza że wracamy ponownie do walki w turniejach wojewódzkich.