5,7 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

MPJ Zielona Góra cz.2

Za nami kolejny dzień zmagań na Mistrzostwach Polski Juniorów w Zielonej Górze. Aleksandra ZGIERSKA jako pierwsza rozpoczęła zmagania indywidualne. W pierwszej rundzie stanęła naprzeciwko rywalki Julii Gładysz z LKTS Luboń. Niesamowita walka do ostatniego seta, gdzie na przewagi musiała dopiero uznać wyższość przeciwniczki 15:13, a w konsekwencji odpadając z turnieju głównego z wynikiem 2:4 w setach. O końcowe miejsce Ola rywalizowała z miejscową zawodniczką Oliwią Osińską ZKS Zielona Góra, niestety i tym razem po walce uległa 1:3, przegrywając dwa końcowe sety 9:11. Turniej indywidualny rozpoczął chwilę potem Wiktor KOZIOŁ, by zmierzyć się ponownie przeciwko zawodnikowi z UKS Dojlidy Białystok, tym razem Michałem Wandachowiczem. Rywal nie dał większych szans i zamknął spotkanie w czterech setach i pozostał już tylko turniej pocieszenia. Tam zmierzył się z zawodnikiem UKS Płomień Limanowa Karolem Sułkowskim i niestety ponownie uległ, tym razem 0:3 – w ostatnim secie po walce 12:14. Jako ostatnia swoją grę w turnieju indywidualnym rozpoczęła Agata LIPSKA, by zmierzyć się z zawodniczką UKS Dojlidy Białystok Zuzanną Borek. Mimo walki Agata uległa 0:4. W turnieju pocieszenia o końcowe miejsce zmierzyła się z drugą zawodniczką UKS Dojlidy Białystok Julią Bartkiewicz, gdzie ponownie nie powiodło się i mecz zakończył się w trzech setach.

Nieco lepiej poszły gry mieszane. Aleksandra z Wiktorem wspaniale zaprezentowali się w pierwszej rundzie przeciwko Marcie DRĄG z LUKS Chełmno i Mikołajowi Łukaszewskiemu z KS Gwiazda Bydgoszcz. Wygrywają 3:1 – BRAWO! W kolejnej rundzie przyszło się im zmierzyć z Karoliną Hołdą I Maciejem Domin, niestety wynik meczu dla rywali 0:3. Kolejna para Agata z Szymonem ZGUCZYŃSKIM z SMS Włodawy zmierzyli się z Malwiną Jarecką i Piotrem Klimek, pojedynek zakończył się po walce zwycięstwem rywali 1:3. W turnieju naszej trójce pozostały do rozegrania gry deblowe.