8,1 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

MW Seniorów, Lewart z medalami

W bardzo dobrych nastrojach wracamy z drugiego dnia zmagań w Niedźwiadzie. Tym razem rozegrane zostały po sąsiedzku Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Seniorek i Seniorów w sezonie 2022/2023. Lewart w zawodach reprezentowali Maria KARCZMARZ, Aleksandra ZGIERSKA, Karolina WÓJTOWICZ, Agata LIPSKA, Anna LIPSKA, Maksymilian KARCZMARZ, Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ i Jakub SAGAN.

Najlepiej wśród seniorów w grze indywidualnej spisał się nasz trener Jakub SAGAN, który w przepięknym stylu wygrał półfinał z Marcinem Kaznowskim 4:0, by spróbować swoich sił w finale, w którym oczekiwał zawodnik Superligi Przemysław Walaszek. Nie udało się wygrać, ale co najważniejsze Jakub został z tytułem WICEMISTRZA Województwa Lubelskiego Seniorów w grze pojedynczej, stopień wyżej niż w zeszłym roku – Jakub jesteś niemożliwy😊 Spokojnie, to nie wszystko w jego wykonaniu. Głodny zwycięstw rozegrał kolejny finał, tym razem w grze mieszanej i tu również pech czy nie pech, że został wspólnie z Anną LIPSKĄ WICEMISTRZAMI Województwa Lubelskiego w grze mieszanej.

A wszystko to za sprawą pary Aleksandra ZGIERSKA i Norbert JÓŹWIAK, którzy nie dali dzisiaj nikomu większych szans i zostali MISTRZAMI Województwa Lubelskiego w grze mieszanej. Łasuch na złote medale – Norbert, stoczył kolejny finał na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Seniorów i był tuż o krok powtórzenia sukcesu wspólnie z Mateuszem JUREWICZEM, gdzie przy stanie 2:1 i 9:8 nie została im uznana przerwa w trwającej wymianie, w której w korcie tenisowym znajdowała się piłeczka, rozproszony Józio przerwał wymianę, a punkt powędrował ostatecznie do przeciwnika, bez powtarzania punktu. Niestety zarówno set jak i cały pojedynek padł potem łupem Przemysława Walaszka i Sylwestra Włoszka. Było naprawdę blisko, jednak chłopaki chyba płakać nie będą, gdyż zostali WICEMISTRZAMI Województwa Lubelskiego Seniorów w grze podwójnej.

Aleksandra ZGIERSKA tak jak i Jakub czy Norbert nie spoczęła na laurach i dołożyła do swojej kolekcji dodatkowo w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Seniorek brązowy medal w grze pojedynczej – BRAWO😊!

Smaczku na zakończenie wojewódzkich zmagań dodała nam Karolina WÓJTOWICZ, która wspólnie z Wiktorią Salecką wywalczyły również brązowy medal Mistrzostw Województwa Lubelskiego Seniorek w grze podwójnej. Pozostali z Lewarciaków zajęli miejsca poza podium, niemniej jednak wszyscy dzisiaj świetnie się bawiliśmy.

Gratulujemy tytułów MISTRZOWSKICH, WICEMISTRZOWSKICH oraz brązowych medali, a także walki do samego końca pozostałym uczestnikom i wspierania się wzajemnie na tych prestiżowych zawodach.

LEWART dumnie wraca w ściany drewnianego BARAKU, by szlifować formę do zbliżających się barażów o prawo startu w rozgrywkach I Ligi Krajowej zarówno wśród Kobiet jak i Mężczyzn w sezonie 2023/2024 – brawo LEWART😊!