3,6 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Na półmetku

To już drugi tydzień “Ferii z rakietką” organizowany w pawilonie sportowym przy ul. Krzywe Koło 34a. Dzieci chętnie pojawiają się w ścianach naszego drewnianego Baraku, by móc szlifować różnego rodzaju elementy gry przy tenisowym stole. W roli sparingpartnerek niestrudzone siostry Agata i Anna Lipskie pomagały trenerowi w poprowadzeniu dzisiejszego treningu. Gra na piłki z trenerem i dziewczynami cieszyła się dzisiaj dużym zainteresowaniem wśród maluchów. Przed głównym treningiem standardowo rozgrzewka w formie zabawy, by potem przystąpić do części właściwej. Podczas treningów dzieci chętnie uczestniczą w przygotowanych przez kadrę szkoleniową stacjach, które wymagają od dzieci odpowiedniej koordynacji ruchowej oraz jako odskocznia od mozolnych powtórzeń danych elementów gry. Cieszymy się, że pawilon jest regularnie oblegany przez dzieci, sprawiając nam dużą radość w przekazywaniu wiedzy na treningach. 

Tuż po naszych pociechach jak co wtorek zorganizowaliśmy turniej dla starszej części zawodników. Dzisiaj gościliśmy wśród zawodników Radosława Nojek, witamy kolejnego uczestnika “Pingpongowych wtorków”. Turniej jak i ostatnio rozpoczęliśmy od fazy grupowej. W gr.1 zagrali Bartosz WÓJTOWICZ, Wiktor KOZIOŁ oraz Konrad KUDŁO, gr.2 Andrzej PAWŁOWSKI, Marek WIERZBICKI i Jakub SAGAN, gr.3 Norbert JÓŹWIAK i Agata LIPSKA, gr.4 Anna LIPSKA, Robert BARAN, Radosław NOJEK. Najbardziej zacięte pojedynki zaserwowali nam gracze gr.1 gdzie każdy pojedynek kończył się dla zwycięzcy wynikiem 3:1, a najlepszy z niej okazał się Konrad. Pozostali zwycięzcy grup to kolejno Jakub, Norbert i Robert. 

W pierwszym półfinale zmierzyli się Konrad i Jakub, na drugim stole z kolei Robert z Norbertem. Oba pojedynki bardzo zacięte i zakończone dopiero w piątych setach, a zwycięsko z nich wyszli Konrad z Norbertem. Przegranym pozostała walka o 3. miejsce. Szczęśliwcem i zdobywcą brązowego medalu w dzisiejszych zmaganiach został Jakub. 

W finale kolejnego turnieju z cyklu zimowego “Pingpongowych wtorków” zmierzyli się Konrad KUDŁO i Norbert JÓŹWIAK. Klasą samą w sobie w tym starciu był Konrad, nie dając dzisiaj większych szans Józiowi i zwyciężając ostatecznie 3:1. Brawo Konrad, spędzone godziny na sali procentują w grze na punkty, oby tak dalej, a niebawem wysoka forma przyda się w zbliżających się rozgrywkach ligowych w rundzie rewanżowej. 

Już w najbliższy piątek ok. godz. 19:30 czeka nas trudne wyjazdowe spotkanie z drużyną Błękitnych Leopoldów. Zachęcamy do kibicowania na miejscu w Leopoldowie oraz poprzez stronę internetową i fb. Trzymajcie za nas kciuki:)!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com