4,7 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Niesamowity mecz! Lewart 6:4 Dojlidy

Cóż to było za spotkanie. Tak można w kilku słowach określić dzisiejszy pojedynek 2 Ligi Kobiet pomiędzy MKS Lewart AGS Lubartów, a drużyną gości UKS Dojlidy Białystok. Zwyciężczynie ligi podlaskiej przyjechały w składzie Alicja Jarkowska, Michalina Górska, Anna Pacelt i Gabriela Dyszkiewicz. Lewart w składzie Aleksandra ZGIERSKA, Karolina WÓJTOWICZ, Agata LIPSKA, Anna LIPSKA i Julia WÓJCIK.

Fenomenalnie weszliśmy w dzisiejsze spotkanie. Najpierw w błyskawicznym tempie Aleksandra rozprawiła się z Alicją, by po zaciętym pojedynku 3:2 Agaty z Anną, wyjść na pierwsze w meczu prowadzenie 2:0. Jednak tu sytuacja diametralnie się zmienia. Wszystko za sprawą Michaliny i Gabrieli, które w swoich pojedynkach nie dały szans naszym dziewczynom Karolinie i Annie. Deble na remis i mamy drugi już remis w spotkaniu.

Następna odsłona przyniosła jeszcze większe emocje. Najpierw jednak nastroje stłumił pojedynek Agaty LIPSKIEJ z Gabrielą Dyszkiewicz, która dzisiaj była nie do zatrzymania i równie błyskawicznie rozprawiła się z naszą zawodniczką. Wynik meczu 3:4 dla Dojlid, jednak co się dzieje na pierwszym stole. Aleksandra ZGIERSKA prowadzi w meczu z byłą czołową zawodniczką Polski juniorek Michaliną Górską i to w jakim stylu 2:0, nic sobie z tego nie robiąc. Potem następuje chwila dekoncentracji i wynik 2:1. Kolejny set to rollercoaster, prowadzenie Michaliny, następnie nakręcona Ola odwraca pojedynek w tym secie i wynik w punktach 10:7. Wszyscy czekają już na ostatni zdobyty punkt, jednak tak się nie dzieje, Aleksandra przegrywa na przewagi i doprowadza do remisu w setach. Michalina już pewna siebie przystępuje do ostatniego seta jednak Aleksandra zaczyna wygrywać fenomenalne i coraz dłuższe wymiany, przez co całkowicie zbija z tropu przeciwniczkę i po zmianie stron nie pozwala się dogonić wygrywając mecz 3:2 i dając koleżankom pierwszy bodziec jednak do wygrania tego meczu. Do stołu podchodzi Karolina WÓJTOWICZ i “demoluje” rywalkę w pięknym stylu, by po raz kolejny Lewart wyszedł na prowadzenie 5:4. Cała nadzieja już w Ani, która pod wielką presją doskonale się odnajduje i po niemrawym drugim secie, kolejne dwa zamyka już na swoją korzyść, dając tym samym punkt na wagę zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Wynik spotkania 6:4 dla Lewartu!

Szczególne podziękowania należą się dla wspierającego dzisiaj i dopingującego w niejednym spotkaniu ligowym pana Krzysztofa Deca, który udostępnił nam salę gimnastyczną, by Kobiety mogły w godnych warunkach rozegrać spotkanie przybliżające do gry w barażach o 1 Ligę Kobiet.

Dziękujemy również trenerowi, szkoleniowcom wspierającym i wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie sportowe, bez których mecz na tym obiekcie by się nie odbył oraz wam wiernym Kibicom, za wspieranie, rozgrzanie sali do czerwoności i poprowadzenie niesionym dopingiem naszych Pań do finalnego zwycięstwa 6:4!

Mecz rewanżowy w Białymstoku odbędzie się w najbliższą niedzielę 07.05 godz. 13:00. Zapraszamy także na wyjazdowe kibicowanie jak również do relacji na żywo na naszym Facebooku. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych pojedynków:

Zgierska Aleksandra 3:0 Jarkowska Alicja

Lipska Agata 3:2 Pacelt Anna

Wójtowicz Karolina 0:3 Górska Michalina

Lipska Anna 0:3 Dyszkiewicz Gabriela

Zgierska/Lipska Ag 3:1 Pacelt/Jarkowska

Wójtowicz/Lipska An 0:3 Górska/Dyszkiewicz

Zgierska Aleksandra 3:2 Górska Michalina

Lipska Agata 0:3 Dyszkiewicz Gabriela