5,7 C
Lubartów
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Ping-pong czy tenis stołowy?

W ubiegły weekend 12-13 listopada w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w PING-PONGU. Na hali im. Andrzeja Grubby zmierzyło się ponad 30 zawodników, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski 2022. Nie mogło zabraknąć naszego reprezentanta, którym był Konrad Kudło.

Nasz zawodnik rozegrał 6 pojedynków w eliminacjach, wygrywając 3 z nich i zakwalifikował się do turnieju głównego w niedzielę. W turnieju głównym trafił do grupy z Tomasz Buczkowski (Gdańsk) ,Adrian Majchrzak (Grodzisk) ,Dawid Kochanowicz (Sandomierz). Wygrać udało się tylko z Dawidem, a Tomasz i Adrian okazali się dużo bardziej doświadczeni i “wypykali” Konrada w dwóch setach.

Ostatecznie zajmując 3 miejsce w grupie i 17-24 w całym turnieju kończy swoją pierwszą przygodę z ping-pongiem, ale jak sam przyznaje świetnie się bawił i z przyjemnością wróci do deski z papierem ściernym.

Mistrzostwo Polski zdobywa Filip Młynarski , wygrywając w finale z Filipem Szymańskim, trzecie miejsce wywalczył Radosław Malinowski, a czwarte Bartosz Lebrecht.

Przypomnijmy, że w ping-ponga gra się rakietką bez typowej okładziny, używanej przez tenisistów stołowych. Tradycyjna warstwa drewniana jest pokryta „sand paper” (przypomina drobny papier ścierny). W meczach gra się do dwóch lub trzech (w finale) setów, w każdym z nich do 15 punktów. Urozmaiceniem jest przepis, że raz w meczu można zmienić kolor piłki, co oznacza, że gra się tzw. „double point ball”. Może to zrobić serwujacy, o ile nie zdobył w secie więcej niż 12 punktów. Jeżeli wygra tę piłkę, to dostaje 2 punkty, gdy przegra – przeciwnik dostaje jeden punkt. Cały mecz gra się pomarańczową piłką, a białą tylko „double point ball”.