5,1 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pingpongowy Wtorek na pożegnanie roku

W ostatni wtorek 2022 roku rozegrany został III turniej Pingpongowych Wtorków w edycji zimowej. Jako nowego uczestnika powitaliśmy dzisiaj Karola Osiora z Michowa.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w pierwszej znaleźli się Jakub SAGAN, Konrad KUDŁO, Anna LIPSKA, Karol OSIOR, w drugiej zaś Agata LIPSKA, Andrzej PAWŁOWSKI i Wiktor KOZIOŁ. W fazie grupowej pierwszej grupy rozegrane zostały trzy pojedynki, w drugiej natomiast każdy z zawodników stoczył dwa mecze.

Najlepsi w grupie pierwszej okazali się Jakub z kompletem zwycięstw oraz Ania z jedną porażką i to oni wyszli, by walczyć o końcowe zwycięstwo w fazie pucharowej. W grupie drugiej ze stratą jednego seta zwyciężył Andrzej przed Agatą mającą bilans jednego zwycięstwa i jednej porażki.

W półfinale zmierzyli się Jakub SAGAN i Agata LIPSKA, w drugim półfinale natomiast stanęli naprzeciwko stołu Andrzej PAWŁOWSKI i Anna LIPSKA. Dziewczyny nie odpuszczały liderom drużyn 2. i 3. Ligi Mężczyzn, jednak doświadczenie wzięło górę i po wygranej 3:0 Jakuba i 3:1 Andrzeja wyłonieni zostali finaliści dzisiejszego turnieju.

W walce o trzecie miejsce zmierzyły się Agata i Ania LIPSKIE. W siostrzanym pojedynku po czterech setach lepsza okazała się młodsza z nich. Gratulujemy Agato zdobycia brązowego medalu:).

Mecz finałowy to pojedynek Jakuba SAGANA i Andrzeja PAWŁOWSKIEGO. Panowie dali popis pięknej i wyrównanej gry oglądającym zmaganie pozostałym zawodnikom. Po czterech setach widniał wynik 2:2 i do zmiany stron w decydującym secie zawodnicy rozgrywali seta punkt za punkt. W końcówce pojedynku więcej zimnej krwi zachował Jakub i to on zwycięża w III Pingpongowym Wtorku edycji zimowej. Brawo Jakub, widać forma zaczyna się już stabilizować, oby tak dalej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy niebawem na kolejny turniej do naszego Baraku:)