asd
29 C
Lubartów
środa, 17 lipca, 2024

Podsumowanie Memoriału Andrzeja Grubby

W miniony weekend młodzi tenisiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie wzięli udział w XII Memoriale Andrzeja Grubby. Turniej rozegrano w dniach 15-17.06.2018 w Sopocie. W zawodach udział wzięły 32 reprezentacje szkół podstawowych z całego kraju. Prawo startu zespół z „Trójki” zapewnił sobie, zajmując I miejsce w eliminacjach wojewódzkich.

Przesłaniem Memoriału było uczczenie pamięci najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, która charakteryzowała karierę sportową Andrzeja Grubby.

Lubartowską szkołę reprezentowali: Agata Lipska, Karolina Wójtowicz, Rafał Pawłowski i Bartosz Wójtowicz.

Młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują w klubie sportowym MKS Lewart Lubartów, w rozgrywkach grupowych odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę, co pozwoliło zająć drugie miejsce w grupie i grać w późniejszej fazie turnieju o miejsca 9-16. Lubartowianie pokonali kolejno: SP 31 Białystok 3:1, SP Kołaczkowo 3:1 i przegrali z SP Ligota 0:3. W grach o miejsca 9-16 zespół odniósł jedno zwycięstwo i doznał dwóch porażek. Pokonał SP 8 Sopot 3:0 i przegrał z SP Tyniec Mały 1:3 i SP 1 Międzyzdroje 1:3. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na miejscu 14. Impreza, którą zorganizowała Fundacja im. Andrzeja Grubby, była bardzo udana nie tylko od strony sportowej, ale i organizacyjnej. Uczestnicy wzięli udział w wycieczce po sopockim molo, popłynęli w rejs pirackim statkiem i obejrzeli piękną wystawę trofeów najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego. Obejrzeli także mecz decydujący o tytule Drużynowego Mistrza Polski pomiędzy PKS Kolping FRAC Jarosław a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz mecz pokazowy pomiędzy jednym z najlepszym tenisistą stołowym w historii Andrzejem Jakubowiczem i aktualną reprezentantką kraju Katarzyną Grzybowską. Warto nadmienić, że Rafał w Memoriale wystąpił już po raz czwarty, Agata drugi a Karolina i Bartek w nim zadebiutowali. „Trójka” wystąpiła po raz siódmy i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie reprezentowała województwo lubelskie w tym niewątpliwie wyjątkowym turnieju. Drużyna otrzymała pamiątkowe medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego, ufundowanego przez firmę Butterfly. Gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom ale również trenerowi klubowemu Jakubowi Saganowi oraz dyrekcji szkoły, która już siódmy raz pokryła koszty przejazdu na zawody. Jeszcze raz młodym pingpongistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                                                                         Opiekun zespołu: Andrzej Pawłowski

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com