test
13.5 C
Lubartów
piątek, 21 czerwca, 2024

Polegli po walce o baraże

W niedzielę wieczorem MKS Lewart AGS I Lubartów gościł na własnym parkiecie drużynę z Podlasia UKS TS Ósemka I Białystok w ramach meczu przed barażem o 1. Ligę Mężczyzn. Goście względem roku ubiegłego wzmocnili się o byłego naszego wychowanka Piotra Chmiela, króry wraz z bratem Pawłem zdobywali w barwach Lewartu przed laty tytuły m.in. Mistrzów Polski Młodzików Indywidualnie i Drużynowo, o czym na wstępie przypomniał prowadzący sędzia główny Marian SAGAN, młodszej części widowni. W składzie wystąpili także Piotr Zdziennicki, Kacper Perkowski i Michał Jurczuk. Lewart reprezentowali Jakub SAGAN, Aleksandra ZGIERSKA, Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco. Najpierw swoje spotkanie wygrał Jakub SAGAN 3:0, gdy na drugim stole bliski prowadzenia 2:0 był Mateusz JUREWICZ przeciwko Piotrowi Zdziennickiemu. Niestety stalowe nerwy rywala i mecz zakończył się niestety przegraną. W kolejnym meczu świetnie zaprezentował sie Norbert JÓŹWIAK z Piotrem Chmielem, rozpoczynając od wysokiego prowadzenia i zwycięstwa w pierwszym secie, potem przeciwnik na przewagi lub w końcówce „wyszarpywał” kolejne sety ostatecznie przechylając mecz na swoją korzyść. Zaciętych pojedynków kończących się wynikami 2:3 i 1:3 tego dnia było co nie miara, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców w lubartowski Baraku. Mateusz Jurewicz w kolejnym singlowym spotkaniu również o włos 2:3 przegrywa, tym razem z Kacprem Perkowskim. Jakub SAGAN z Piotrem Chmielem pokazuje kunszt gry przy stole, jednak przeciwnik jest zbyt mocny tego dnia. Drugi i zarazem ostatni punkt w pierwszym spotkaniu po doskonałej grze wywalczyła Aleksandra ZGIERSKA w meczu z Piotrem Zdziennickim ustalając wynik spotkania 2:8 dla Ósemki.

W meczu punkty dla Lewartu zdobyli: 1pkt Jakub SAGAN, 1pkt Aleksandra ZGIERSKA.

Napięty harmonogram majowy ogólnopolskich turniejów i udział w nich trenerów i zawodników obu drużyn, brak możliwego rozsądnego wolnego kolejnego terminu przed barażami spowodowanego długim wyczekiwaniem na rywala z Podlasia po zakończonym sezonie ligowym przez naszą męską drużynę na Lubelszczyźnie skłoniło drużyny po krótkiej przerwie do rozegrania meczu rewanżowego.

Na pierwszym stole w roli tym razem gospodarza Piotr Chmiel z Norbertem JÓŹWIAKIEM. Rozpoczęło się od 1:0, jednak chwilę później Norbert doprowadza do remisu, a kolejne sety kończą się 12:10 i 11:9. Cóż za zacięte oba pojedynki z utytułowanym Piotrem, jednak rywal w końcowych momentach był po prostu skuteczniejszy. Na drugim stole w pięciosetowym pojedynku Kacper z Jakubem i ten drugi na przewagi wyrównuje stan meczu 1:1. Michał z Aleksandrą i Piotr z Mateuszem, obaj wygrywają po 3:1 i taki też wynik przed deblami. Kolejny punkt jeszcze bardziej zacięty w pojedynku deblowym Piotr/Michał przeciwko Aleksandra/Jakub. 4:2 dla Ósemki. Rewanż Kacpra z Mateuszem tym.razem na naszą korzyść i przed ostatnimi pojedynkami 5:3. Chęć na remis przejawił się za sprawą Jakuba ponownie w pięciu setach i kolejny raz nie dowozimy końcówki ulegając 11:9 w secie. Jako ostatni rozegrali swój mecz Michał Jurczuk z Norbertem JÓŹWIAKIEM i tak jak w pierwszym spotkaniu Józio nie znalazł recepty na grę „chopem” przeciwnika. Wynik rewanżu 7:3 dla Ósemki, jednak oba spotkania wynikowo nie odzwierciedlają tego co dało się zobaczyć za stołami.

W meczu rewanżowym punkty dla Lewartu zdobyli: 1.5pkt Jakub SAGAN, 0.5pkt Aleksandra ZGIERSKA, 1pkt Mateusz JUREWICZ.

Podsumowując rywal w najważniejszych momentach był praktycznie nieomylny i w dużej mierze zadecydowało to o takim wyniku dwumeczu. Nie da się zaprzeczyć, że pokazaliśmy pazur z silną drużyną z Białegostoku, która ma w tym roku duże szanse na zwycięstwo w końcowych barażach o 1. Ligę.

Życzymy „Ósemce” powodzenia, a nam pozostają przygotowania do następnego sezonu ligowego, w którym zmierzymy się m.in. z Lewartem II, który awansował do 2. Ligi Mężczyzn na sezon 2024/2025:).

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com