6,1 C
Lubartów
niedziela, 25 lutego, 2024

Powtórka z rozrywki? – czemu nie…

Zgodnie z zapowiedziami Dzień Niepodległości uczciliśmy w sposób sportowy jak na Klub przystało. Do naszego Baraku przyjechała drużyna UPKS Błękitni Leopoldów, by rozegrać mecz o mistrzostwo 2. ligi mężczyzn. Z uwagi na problemy zdrowotne w drużynie gości nie wystąpił Paweł Gawryołek, a drużyna przystąpiła do meczu w składzie Cezary Domagalski, Marcin Kaznowski, Zbigniew Kuźmiak i Andrzej Król. Gospodarze dzisiaj w składzie Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ, Jakub SAGAN i Maksymilian KARCZMARZ. Przed meczem, na rozpoczęciu złożone zostały uroczyście życzenia Marcinowi, który w dniu dzisiejszym obchodził swoje imieniny, jako chwilowo odskocznia od sportowych emocji, które niebawem miały miejsce na pawilonie sportowym.

Jako pierwsi do stołu podeszli liderzy Lewartu Norbert i Jakub. Nie było zaskoczenia, Norbert w trzech setach pokonuje Czarka, natomiast Jakub lekko ospały traci jednego seta w pojedynku ze Zbyszkiem. Drugie rozdanie na remis, Mateusz pomimo prowadzenia 2:0 uległ Marcinowi w wyrównanej walce, natomiast Maks zdobywa swój pierwszy punkt w 2. lidze pokonując w trzech setach Andrzeja – brawo Maks! Deble nie poszły dziś po myśli i zostały podzielone pomiędzy oba zespoły. Wynik meczu przed drugą odsłoną 4:2 dla Lewartu.

Po raz kolejny do stołu podchodzą Norbert z Jakubem. I tu powtórka z rozrywki z wczoraj kolejne 2:3 ze strony Norberta, tu trzeba przyznać zimną krew zachował Marcin, który nie zraził się stratą dwóch pierwszych setów i w swoim stylu wyciągnął spotkanie. Jakub błyskawicznie wygrywa z Andrzejem i pozostały nam ostatnie pojedynki. Maks staje do stołu ze Zbyszkiem. Przeciwnik znany jest z nietuzinkowych zagrań, które w ostatecznym rozrachunku, po pięciosetowej batalii przynoszą efekt w postaci wygranej partii z Maksem. Po raz kolejny wynik meczu 5:4 dla Lewartu. Nasz „żartowniś” Mateusz, przegrywa dwa pierwsze sety, by nadać spotkaniu dramaturgii. Niektórzy kibice musieli wstać, kiedy toczyła się wyrównana walka zarówno w trzecim jak i w czwartym secie. W piątym secie Mateusz nie dał żadnych szans Czarkowi zamykając partię 3:2 i mecz wynikiem 6:4 dla Lewartu.

Brawo zawodnicy, brawo kibice, którzy do ostatniej piłki wspierali nas w ciężkiej walce na parkiecie Baraku. Teraz lekki odpoczynek od rozgrywek ligowych, gdyż rozegrany awansem w dniu wczorajszym mecz daje nam możliwość skupienia się na treningu i poprawienia niedociągnięć w grze, które miały miejsce przez ostatnie dwa dni. Będzie chwila na przemyślenia i powrót ze zdwojoną mocą przed wyczekiwanym chyba przez całe grono 2. ligi meczem o pozycję lidera, dwóch faworytów obecnych rozgrywek do miana Mistrza 2. ligi Mężczyzn w województwie lubelskim.

Najbliższe ligowe spotkanie odbędzie się w dniu 13.11 z udziałem naszych Pań w meczu 2. ligi Kobiet pomiędzy MKS Lewart AGS Lubartów, a drużyną gości KS Sygnał Lublin. Zapraszamy!

Z przyjemnością również zapraszamy wszystkich zainteresowanych meczem na szczycie 2. ligi mężczyzn, który rozegramy w dniu 27.11 o godz. 11:00 w pawilonie sportowym Lewartu z drużyną Politechniki Lubelskiej, w której od obecnego sezonu grają dwaj nasi byli reprezentanci Bartosz KOWALCZYK i Łukasz DRZEWIECKI. Z pewnością emocji tutaj nie zabraknie. Do zobaczenia😊!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com