15,9 C
piątek, 29 marca, 2024

Rafał Pawłowski mistrzem województwa skrzatów

W dniu 24.05.2014 w Rykach odbyły się Indywidualne Mistrzostwach Województwa Skrzatów i Drużynowe Mistrzostwach Województwa Żaków w tenisie stołowym. Dobry występ zanotowali zawodnicy Lewartu Lubartów.

Dwa złote medale  wywalczył Rafał Pawłowski, który zwyciężył w turnieju indywidualnym i w grze podwójnej. Kolejne medale zdobyły skrzatki: Karolina Wójtowicz– srebrny i Agata Lipska– brązowy. Dziewczyny, grając razem, wywalczyły także srebrne medale w grze deblowej.  Największe emocje towarzyszyły jednak turniejowi drużynowemu żaków, w których nasi zawodnicy: Damian Borzęcki i Rafał Pawłowski w półfinale zmierzyli się z faworyzowanymi zawodnikami z Sygnału Lublin. Po pierwszych grach pojedynczych i przegranym deblu nasza drużyna była o krok od porażki. Wtedy to Rafał  po bardzo dobrej grze pokonał najlepszego żaka województwa lubelskiego Miłosza Plewika 3:1 i doprowadził do remisu. W decydującej grze Damian nie zawiódł i wygrał swoją partię 3:0. W finale nasi zawodnicy po dwóch kolejnych ciężkich meczach nie wytrzymali chyba kondycyjnie trudów turnieju i musieli uznać wyższość swoich kolegów z Dynama Gózd zdobywając srebrny medal. W turnieju drużynowym wystąpiła także nasza drużyna dziewcząt, która ukończyła zawody na piątym miejscu. Dziewczyny grały w składzie: Julia Wójcik, Karolina Wójtowicz i Agata Lipska.