3,6 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ruszyły kwalifikacje III GPP Juniorów

W dniu dzisiejszym w Rzeszowie odbywają się kwalifikacje dodatkowe III Grand Prix Polski Juniorów. Udział w tych zawodach zagwarantowała sobie wygrywając III WTK Juniorów Agata LIPSKA. O prawo startu w jutrzejszych zawodach z Lewartu powalczą także Juniorki Aleksandra ZGIERSKA i Karolina WÓJTOWICZ. Trzymamy kciuki!:)

W fazie grupowej Aleksandra ZGIERSKA zmierzyła  się z zawodniczkami UKS Dojlidy Białystok Julią Bartkiewicz, KS Gorce Nowy Targ Iwoną Kolasa oraz KS Bronowianka Kraków Julią Wiktor. Dwa zwycięstwa zapisała przy swoim nazwisku Aleksandra, pierwsze 3:1 z Iwoną Kolasa, drugie zaś z Julią Wiktor również 3:1. W starciu o nr1 w grupie uległa zawodniczce Julii Bartkiewicz.

W ślady koleżanki poszła również Karolina WÓJTOWICZ, która w fazie grupowej zmierzyła się z zawodniczkami z Skarbek Tarnowskie Góry Aleksandrą Gołębiowską ulegając 0:3, Krzemień Ustrzyki Dolne Leną Dołżycką wygrywając 3:1 oraz KS Bronowianka Kraków Magdaleną IDZIK również notując wygraną tym razem w stosunku 3:0.

Najlepiej w fazie pucharowej wypadła Karolina, która w pierwszej rundzie zwyciężyła 3:1 z zawodniczką UKS Dojlidy Białystok Anną Pacelt, w rundzie drugiej o awans do sobotniego turnieju gorycz porażki doznała z zawodniczką JKTS Jastrzębie-Zdrój Marią Toborek 1:3.

Aleksandra w pierwszej rundzie trafiła na koleżankę, niegdyś zawodniczkę grającą na Lubelszczyźnie Maję Łakomą, aktualnie reprezentującą barwy Bogorii Grodzisk Mazowiecki, gdzie przy stanie 2:0 dla Aleksandry nie udało się dowieźć zwycięstwa, kończąc pojedynek 2:3 i tym samym tracąc możliwość gry o awans do III GPP Juniorek.

Niemniej jednak Panie pokazały w swoich starciach ducha walki, który przyda się im z pewnością w starciu barażowym w ponownej walce o występy w I lidze Kobiet w sezonie 2023/2024. Zabrakło naprawdę niewiele, by mogły dołączyć w dniu jutrzejszym do oczekującej z niecierpliwością Agaty LIPSKIEJ.

Gratulujemy wam zaciętości, gry o każdy punkt i obyście z tych porażek wyciągnęły jak najwięcej dla siebie przed zbliżającymi się MW Juniorek i wspominanymi wcześniej barażami.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com