3,6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Seniorzy na I WTK w Niedźwiadzie

W pobliskiej Niedźwiadzie w niedzielny poranek rozpoczęły się zmagania seniorów. Lewart w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym kobiet reprezentowały Ania LIPSKA, Agata LIPSKA, Karolina WÓJTOWICZ i Aleksandra ZGIERSKA, zaś wśród mężczyzn Konrad KUDŁO, Jakub SAGAN oraz Norbert JÓŹWIAK.

W tym roku seniorskie turnieje rozgrywane będą inną formułą tzn. po przegraniu z prawej strony turnieju, będzie można z lewej wywalczyć 3 miejsce. System taki sprawia, że seniorzy głodni gier turniejowych, a odpadający wcześniej mają możliwość zajęcia jeszcze medalowego miejsca.

Nie zawiedli nasi czołowi zawodnicy, najlepiej z Lewartu wypadli Jakub i Ola, którzy odpowiednio zajęli drugie i trzecie miejsce. Jakub SAGAN dopiero w finale musiał uznać wyższość Łukasza Jarockiego, który tego dnia nie miał sobie równych, eliminując również w półfinale drugiego seniora Norberta, Aleksandra ZGIERSKA trafiła w pierwszej grze na późniejszą zwyciężczynię turnieju Dagmarę Wierzbicką i była to Oli jedyna porażka w turnieju, która wygrała już wszystkie gry z lewej strony tabeli turniejowej.

Na dalszych miejscach wśród seniorek uplasowały się Karolina WÓJTOWICZ 5-6, Agata Lipska 9-12, Anna LIPSKA 9-12. Nasi pozostali panowie Norbert JÓŹWIAK 5-6, Konrad KUDŁO 25-32, Bartosz WÓJTOWICZ 48-50. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajętych lokat.