5,1 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Świetny występ najmłodszych zawodników Lewartu w Zamościu

Dwanaścioro najmłodszych zawodników naszego klubu wzięło udział w turnieju tenisa stołowego “Kids Cup 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Fantastyczny występ zanotowali Ola Zgierska i Błażej Kuta, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych (młodzik i żak). Rewelacyjnie spisał się Wiktor Kozioł, który zajął II miejsce, przegrywając finał wkategorii młodzików z Szymonem Zguczyńskim, czołowym zawodnikiem Polski. Trzecie miejsce wśród żaczek zajęła Marysia Karczmarz, która udowodniła, że srebrny medal wywalczony na Mistrzostwach Województwa i awans na Mistrzostwa Polski nie był dziełem przypadku. Tuż za podium uplasowali się kolejni przedstawiciele naszego klubu: Zuzia Kozioł i Maks Karczmarz (kategoria młodzików), Magda Lipska i Błażej Wójcik (kategoria skrzatów) i Michał Kuta ( kategoria żaków). W turnieju udział wzięli także Marcel Sagan, Ola Karczmarz i Wiktor Kudło. Pomimo zajętych miejsc poza czołową czwórką turnieju należy pochwalić ich za ambicję i wolę walki. Warto nadmienić, że Ola, Marcel, a także wcześniej wymienieni Magda i Błażej mają dopiero 7-8 lat i dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem. Podziękowania należą się Julce Wójcik i Panu Marianowi Saganowi, którzy oprócz funkcji opiekuńczej wcielili się także w rolę trenerów, udzielających cennych wskazówek wszystkim zawodnikom. Słowa uznania dla Pana Irka, który przeżywał potrójne emocje i związany z nimi stres, dopingując trzy swoje pociechy :-). Podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy zorganizowali transport na zawody. Część rodziców i zawodników pozostało w Zamościu do wieczora, aby obejrzeć finałowy mecz Pucharu Europy TT- Intercup 2019 pomiędzy PWSZ Zamość a francuskim PPC Jeumont. Po emocjonującym pojedynku zwyciężyli gospodarze 4:2.