9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Tytuły V-ce Mistrzowskie Drużynowego Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn dla Lewartu

W ostatnią sobotę kwietnia rozegrane zostały Eliminacje Wojewódzkie Drużynowego Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Niedźwiadzie. Lewart w zawodach reprezentowały 4 drużyny – 1 skład kobiet oraz 3 składy mężczyzn. Najmłodsza ekipa w składzie Wiktor KOZIOŁ, Bartosz WÓJTOWICZ oraz Wiktor KUDŁO ulegli w stosunku 0:4 drużynie ATS II Lublin o wejście do ¼ finału zajmując tym samym miejsce w przedziale 9-16. Zdecydowanie lepiej poradziły sobie nasze pozostałe drużyny. Kobiety w składzie Anna LIPSKA, Agata LIPSKA oraz Karolina WÓJTOWICZ w walce ½ finału pewnie pokonały 4:0 lokalną drużynę MKS STS Lubartów. W finale zmierzyły się z pretendentkami z Lublina w grze o 1. ligę kobiet zespołem ATS UMCS Lublin, ulegając niestety 2:4, a tym samym zdobywając tytuł V-ce Mistrza Drużynowego Pucharu Polski Kobiet w województwie lubelskim. Lewart I w składzie Jakub SAGAN, Konrad KUDŁO i Norbert JÓŹWIAK po zaciętym meczu z ATS II Lublin wygrał 4:3 meldując się w strefie medalowej. Tutaj niespodziewanie w pięknym stylu wygrała swój wcześniejszy mecz drużyna AZS Politechnika Lublin w składzie Jakub Zguczyński, Szymon Modrzejewski i Kamil Bajko z drużyną SMS Włodawa. Również Lewart II w składzie Łukasz DRZEWIECKI, Bartosz KOWALCZYK i Rafał PAWŁOWSKI zameldował się w półfinale eliminując tym razem drużynę mężczyzn MKS STS Lubartów 4:2. Pierwsza drużyna wygrała 4:0 z AZS Politechnika, zaś druga przegrała z późniejszymi zwycięzcami ATS Akanza UMCS Lublin. W finale honorowy punkt zdobył Jakub wygrywając z Marcinem Litwiniukiem 3:2, tym samym drużyna I zdobyła tytuł V-ce Mistrza, a drużyna II zdobyła brązowy medal.
Tuż przed końcem DPP Kobiet i Mężczyzn rozegrane zostały także Drużynowe Mistrzostwa Drużyn Uczniowskich. Reprezentowały nas dwie drużyny – dziewczęta i chłopcy starsi, którzy świetnie się spisali. Dziewczęta starsze w składzie Maria KARCZMARZ i Aleksandra KARCZMARZ oraz chłopcy starsi w składzie Michał KUTA, Piotr KARCZEWSKI i Bartosz HABA, wszyscy zdobyli tytuły Mistrzów Drużynowych Mistrzostw Drużyn Uczniowskich.

Podsumowując, trzy z czterech wystawionych drużyn w DPP Kobiet i Mężczyzn wróciło do swoich domów z medalami oraz dwie drużyny w DMDU Dziewcząt i Chłopców Starszych, obie tytuły Mistrzowskie. Gratulujemy:)!