17,3 C
piątek, 29 marca, 2024

Udany występ w Sopocie i Gdańsku

W miniony weekend młodzi tenisiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie oraz Wólki Rokickiej wzięli udział w dwóch turniejach. W sobotę w Sopocie po raz trzeci z kolei rywalizowali w VIII Memoriale Andrzeja Grubby. W niedzielę w Gdańsku wystartowali w X Międzynarodowym Turnieju “Dzieci Andrzejowi Grubbie.

Prawo startu w Finale Krajowym zespół z „Trójki” wywalczył sobie 14 marca, zajmując 2. miejsce w eliminacjach wojewódzkich rozegranych w Woli Osowińskej.

Drużyna w składzie: Bartosz Kowalczyk, Damian Borzęcki i Rafał Pawłowski w Finale Krajowym w gronie 24 zespołów zajęła 5. miejsce. Impreza, którą organizowała Fundacja im. Andrzeja Grubby, była bardzo udana nie tylko od strony sportowej. Uczestnicy wzięli udział w wycieczce po Gdańsku, mogli przejść się po sopockim molo, zrelaksować się w aquaparku,  obejrzeć piękną wystawę trofeów najwybitniejszego polskiego tenisisty stołowego i zrobić pamiątkowe zdjęcia ze znanymi sportowcami. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli także przyjemność obejrzeć mecz pokazowy pomiędzy Leszkiem Kucharskim i Petrem Korbelem z Czech. Za 2. miejsce w zawodach wojewódzkich i 5. miejsce w Finale Krajowym zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez firmę Butterfly.

W niedzielę młodzi zawodnicy zatrzymali się w Gdańsku, by wziąć udział w X Międzynarodowym Turnieju „Dzieci Andrzejowi Grubbie”.  Chłopcy, trenujący na co dzień w MKS  Lewart Lubartów, pokazali, że w swoich kategoriach wiekowych należą do ścisłej czołówki krajowej. Rafał i Damian w swoich kategoriach wywalczyli 3. miejsca. Bartek uplasował się na miejscu 9-12. Warto nadmienić, że w turnieju sobotnim i niedzielnym wzięli także udział inni zawodnicy Lewartu, reprezentujący Szkołę Podstawową w Wólce Rokickiej: Aleksandra Karwat, Marcin Jaszczuk i Łukasz Drzewiecki. W Memoriale zajęli miejsce 6, natomiast w niedzielę Łukasz w kategorii młodzików zajął miejsce 4. Wyjazd oraz możliwość pokazania się na arenie ogólnopolskiej nie byłby możliwy bez przychylności dyrektora szkoły Pana Mariana Bobera, który od lat wspiera rozwój sportu i rekreacji w szkole.  Osiągnięte wyniki są  kolejnym dowodem na to, że lubartowski tenis stołowy w ostatnim czasie zrobił wielkie kroki na przód. Dowodem na to są medale zdobywane przez zawodników na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno w zawodach szkolnych jak i klubowych.