9,5 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Żacy na II-WTK-u w Niedźwiadzie.

W sobotę 10 grudnia w Niedźwiady rozegrano II-WTK żaków, w którym startowało sześcioro naszych zawodników. Swój debiut zanotowała Aleksandra Zgierska, która w gronie 38 tenisistek uplasowała się na 14 miejscu. Nieco wyżej bo na 10- lokacie sklasyfikowana została kolejna z naszych młodych adeptek Zuzia Kozioł. Obie nasze zawodniczki zyskały w oczach trenera duże uznanie za walkę z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami. W kategorii chłopców była jeszcze większa konkurencja, bo do turnieju przystąpiło aż 45 uczestników z całego województwa. Również i tutaj nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony nie ustępując zbyt dużego pola swoim rywalom. Najwyżej z naszych na VI-miejscu uplasował się Bartek Wójtowicz, a tuż za nim Jakub Drzewiecki, IX był Bartek Mirosławski, a XI-miejsce wywalczył sobie Wiktor Kozioł. Tak samo i tutaj można powiedzieć o postępie w grze naszych żaków solidnie przykładających się w czasie treningów, choć czasami ich gorący temperament trzeba studzić dodatkowymi przysiadami. Pełna mobilizacja przed turniejem pozwoliła całej szóstce na pokazanie swoich możliwościy, co zarazem dało  trenerowi materiał poglądowy do dalszej pracy. Może te nasze grające rodzeństwa pod szyldem Lewartu, a jest ich obecnie czworo pójdą kiedyś w ślady niesamowitych braci Chmielów zdobywających dla naszego klubu w 2000 roku medale Mistrza i Wicemistrz Polski Młodzików, Drużynowe Mistrzostwo Polski i Mistrzostwo Polski w grze podwójnej.