7,3 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Zagrają w Ogólnopolskim Finale Mini Olimpic Games.

Julia Wójcik i Damian Borzęcki zdobyli kwalifikacje na finał krajowego turnieju Mini Olimpic Games który odbędzie się w dniach 17-18.października w Jastrzębiu Zdroju. Półfinałowy turniej jaki został rozegnany w minioną niedzielę w Wyszogrodzie stał na bardzo wysokim poziomie o czym może świadczyć opinia większości trenerów. W zawodach wzięło udział ponad siedemdziesięcioro zawodników i zawodniczek z czterech województw. Jako jedyny z chłopców z  Lubelszczyzny zakwalifikowała się Damian ocierając się o strefę medalową by ostatecznie uplasować się na piątej pozycji. Julka zajęła miejsce 13 a mogło być o wiele lepiej gdyż posiadała 2 piłki meczowe. W zawodach wystartowała również nasz najmłodsza klubowa zawodniczka Agatka Lipska, która tego dnia nie posiadał stabilnej formy i notowała wzloty i upadki. Chociażby w meczu z zawodniczką z klubu SKS 40 Warszawa gdzie przegrywała w setch 0-2 po czym w kolejnych gładko zwyciężając do 3 i do 0 by w piątym przegrać na przewagi. Trzeba zaznaczyć że Agatka była jedną z najmłodszych uczestniczek turnieju a zebrane doświadczenie powinno niebawem zaowocować w kolejnych zawodach. Nasi zawodnicy po raz pierwszy mogli pokazać się w walce o punkty na arenie ogólnopolskiej przed trenerem Panem Jakubem Saganem który wychwycił skrzętnie elementy jakie trzeba będzie poprawić w czasie treningów. Cieszy fakt że cenne uwagi i wskazówki udzielane w czasie pojedynków docierały do naszych zawodników i był realizowane podczas kolejnych partii. Trzymamy więc kciuki za występy w październikowym finale.