test
18.6 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Żegnamy jesień wtorkowym finałem

Jesienny cykl dobiegł dzisiaj końca. Od września rozegraliśmy 12. Turniejów „Pingpongowych Wtorków”, w których sklasyfikowanych zostało 40 zawodników z różnych klubów województwa lubelskiego, a także kilku zawodników-amatorów, chętnych spędzenia aktywnie wolnego czasu.

W dzisiejszym turnieju przystąpiło do rywalizacji dziesięcioro zawodników, chcących wziąć udział w rywalizacji przed kolejnymi meczami ligowymi, zawodami sportowymi czy też w ramach treningu gry na punkty. Do zawodów bez zmian na początkowych listach zameldowali się Norbert JÓŹWIAK, przed Jakubem SAGANEM, Markiem Wierzbickim, Andrzejem PAWŁOWSKIM i Anną LIPSKĄ.

W 1/4 finału zmierzyli się powracająca z turnieju ogólnopolskiego seniorek Aleksandra ZGIERSKA i lider aktualnego cyklu Norbert JÓŹWIAK. Mecz mimo trzysetowego przebiegu był zacięty w każdym secie, a górę wzięły zagrania końcowe od stanu 8:8 w każdym z nich, w których zwycięsko wyszedł Norbert. W kolejnym ćwierćfinale zmierzyli się w rewelacyjnej formie Konrad KUDŁO, który przypomnijmy zrobił komplet punktów z zawodnikami dotychczasowego lidera 2. Ligi Mężczyzn Politechniką Lubelska, a naprzeciwko zameldował się Andrzej PAWŁOWSKI. Górą tym razem okazał się Konrad. Na dole drabinki turniejowej spotkali się Marek Wierzbicki z Anną LIPSKĄ oraz Jakub SAGAN, tu bez niespodzianek wygrali wyżej rozstawienie turniejowo Konrad z Jakubem.

Mecze półfinałowe to zmaganie Norberta z Konradem w czterech setach, po których wygraną można zapisać liderowi rozgrywek Norbertowi oraz Marka z Jakubem w jednostronnym pojedynku, w którym trener Jakub zachwyca skutecznością.

W pojedynku o brązowy medal zmierzyli się Anna LIPSKA z Markiem. Zawodnicy musieli rozegrać pięć setów, by wyłoniony mógł zostać ostatni medalista jesiennego cyklu, a okazała się nim Anna – brawo!

Finał to już ósme starcie Norberta JÓŹWIAKA z Jakubem SAGANEM. Mecz kończy się po czterosetowym pojedynku, którego zwycięzcą tak jak i całego cyklu jesiennego zostaje Norbert.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w turnieju oraz serdecznie zapraszamy do rywalizacji za tydzień w rozpoczynającej się zimowej edycji zawodów „Pingpongowych Wtorków”. Po wstępnych ustaleniach ulegnie zmiana formuła rozgrywania turnieju w początkowej fazie turnieju – pojedynki grupowe, w skrócie będzie jeszcze więcej grania:). Więcej szczegółów przekażemy na miejscu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących aktywnie spędzić czas przy tenisowym stole. Do zobaczenia!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com