4,7 C
Lubartów
piątek, 19 kwietnia, 2024

ZWYCIĘSTWO na inaugurację sezonu 2019/20 w meczu wyjazdowym o Mistrzostwo II ligi mężczyzn.

Na wstępie słowa podziękowania dla organizatorów i władz klubu z Bełżyc za rozpoczęcie rywalizacji o mistrzostwo II ligi mężczyzn poprzez uczczenie minutą ciszy dla zmarłego naszego działacza LEWARTU LUBARTÓW Pana Tadeusza Maleszyka. To bardzo miły gest w naszym tenisowym środowisku. Tuż po ceremonii otwarcia do stołu jako pierwsi podeszli Norbert Jóźwiak i Jakub Sagan a następnie Łukasz Drzewiecki i Bartosz Kowalczyk. Nikt tanio nie chciał sprzedać swojej skóry, ale to Lewart wyszedł na prowadzenie we wszystkich swoich pojedynkach. Po grach deblowych było już 6/0 dla naszych choć para Kowalczyk-Sagan nieoczekiwanie straciła pierwsze dwa sety z duetem Plewik i Kołodziejczyk. Druga odsłona meczu to kolejne punkty zapisane dla naszych barw by ostatecznie pokonać beniaminka rozgrywek 10-0. Słowa uznania za waleczność dla gospodarzy, bo widać potencjał w tej młodej ekipie.Tego dnia wspierał i dopingował nas zaprzyjaźniony z Lewartem ksiądz Stanisław Kryszczuk, który właśnie tuż po otrzymaniu święceń kapłańskich rozpoczął pracę w parafii Bełżyce. To też i tu kilka lat temu w barwach miejscowych walczył o punkty nasz zawodnik Norbert Jóźwiak, który jak stwierdził po meczu czuje sentyment do tych murów w których przyszło mu dziś rywalizować. Brawa dla zwycięzców i pokonanych w inauguracyjnym pojedynku o Mistrzostwo ll-Ligi.