16,2 C
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Jedziemy na IX Memoriał Andrzeja Grubby do Sopotu

W dniu 20 marca 2015 roku w Łucce odbył się wojewódzki turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym do IX Memoriału Andrzeja Grubby, który w dniach 12-13 czerwca zostanie rozegrany w Sopocie. Drużyna szkolna składała się z trzech zawodników. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, w której występowało trzech zawodników na co dzień trenujących w naszym klubie: Bartosz Kowalczyk, Damian Borzęcki i Rafał Pawłowski. W drodze do zwycięstwa drużyna odniosła cztery zwycięstwa. W finale chłopcy pokonali 3:1 Szkołę Podstawową nr 2 we Włodawie. Za zajęcie I miejsca szkoła otrzymała dyplom i okazały puchar a reprezentujący ją zawodnicy cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego firmy Butterfly. Bartek został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. W nagrodę otrzymał bardzo ładny puchar.  Nagrody wręczał przedstawiciel Fundacji im. Andrzeja Grubby Sylwester Małecki,  dyrektor Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku. Słowa podziękowania za organizację i sprawne przeprowadzenie rozgrywek należą się gospodarzowi zawodów, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łucce Andrzejowi Łukasiewiczowi oraz sędziom: Helenie Krzyżanowskiej i Zdzisławowi Waśkowskiemu. Zwycięska szkoła zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Sopocie. Warto nadmienić, że będzie to już piąty udział Szkoły Podstawowej nr 3 w finale centralnym.