3,5 C
Lubartów
środa, 8 maja, 2024

Siedem Medali na Mistrzostwach Województwa Młodzików Młodszych

Siedem medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Województwa w Kocudzy gdzie rozegrano Mini Olimpic Games w dniu21.marca.  Rafał Pawłowski, Damian Borzęcki, Julia Wójcik zdobyli jednocześnie kwalifikacje do turnieju ogólnopolskiego który odbędzie się 27 czerwca. W zawodach rozegrano następujące konkurencje…. gra podwójna chłopców w której Rafał i Damian zajęli III-miejsce przegrywając walkę o finał z późniejszymi zwycięzcami  – drużyną TVB Sygnał Lublin. Cieszy postawa naszych najmłodszych zawodniczek Agatki Lipskiej  oraz Karoliny Wójtowicz które były o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki  prowadząc  w setach już 2-0 z jak się potem okazało ze zwyciężczyniami, by ostatecznie przegrać 2-3 W grze indywidualnej na drugim stopniu podium staną Damian a na trzecim Rafał, który rozegrali między sobą pasjonujący i emocjonujący pojedynek półfinałowy. Był to chyba przedwczesny finał patrząc na poziom gry naszych zawodników. Kolejne medale to zasługa mixtów, w których Julka Wójcik wraz Rafałem zajęli III-miejsce a srebro wywalczył Damiana który na tym etapie rozgrywek zagrał z zawodniczką Fali Piotrawin Michaliną Górską. Cieszy postawa i wynik zdobytych medali tym bardziej że w turnieju grali czołowi zawodnicy tej kategorii wiekowej. Tak więc trzymamy kciuki za finał ogólnopolski.