test
22.4 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

2023 Turniej o Puchar Starosty

W niedzielę 27 sierpnia odbył się kolejny turniej w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lubartowie. Z uwagi na pozyskanie odpowiednich środków z dotacji, wsparcie w postaci lokalnego sponsora tj. Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Lubartowie oraz zaangażowania organizatorów i wolontariuszy z większym rozmachem niż dotychczas zrealizowane zostało wspomniane zadanie. Było sporo nagród za czołowe miejsca, losowanie nagród niespodzianki czy uhonorowanie najmłodszej uczestniczki i uczestnika. Dla każdego małego uczestnika zawodów dodatkowo przygotowany został pakiet startowy w postaci wody, soczków, słodkiej przekąski i owoców, które z pewnością były uzupełnieniem straconych kalorii podczas trwania zawodów.

W Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Lubartowskiego udział wzięło 31 uczestników w tym dzieci i młodzież. Turniej podzielony został na dwie kategorie wiekowe z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz turniej OPEN. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Lubartowski pan Tomasz Marzęda, który zabrał głos wśród licznej młodzieży. To już końcówka wakacji, więc w wspaniałym stylu podsumowaliśmy poprzedni sezon, który był dla nas na różnych płaszczyznach bardzo udany. Ponownie w tym roku dla zgromadzonej publiczności i miłym doświadczeniem tym razem dla starszej publiczności było rozegranie gry pokazowej rodzica przeciwko panu Staroście. Widać było w grze, że pan Starosta pierwszy raz nie trzymał rakietki w dłoni, wykonując „ścinki” czy próbując uderzeń tzw. top spinem. Ku uciesze dzieci, pan Tomasz znalazł również czas, by odbić kilka razy z każdym chętnym uczestnikiem zawodów, którzy jeden za drugim ustawiali się w kolejce – nie codziennie ma się przecież okazję zagrać ze Starostą:) W rolę Sędziego Głównego zawodów wcielił się tym razem trener Jakub SAGAN, a przy organizacji pomagali również Marian Sagan, Norbert Jóźwiak, Andrzej Pawłowski, a w mniejszym stopniu pozostali zaangażowani wolontariusze. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Lubartowskiego:

Dziewczęta młodsze: 1.SAGAN Hanna, 2.LIPSKA Magdalena, 3.FALKOWICZ Magdalena;

Chłopcy młodsi: 1.GOZDAL Jakub, 2.WASAK Jan, 3.POLAK Filip;

Dziewczęta starsze: 1.ZGIERSKA Aleksandra, 2.LIPSKA Agata, 3.LIPSKA Magdalena;

Chłopcy starsi: 1.KARCZEWSKI Piotr, 2.CZAJKA Dawid, 3.Gozdal Jakub;

OPEN: 1.JÓŹWIAK Norbert, 2.ZGIERSKA Aleksandra, 3.WIDYŃSKI Janusz.

Wyróżnieni zostali dodatkowymi nagrodami:

Najmłodsza zawodniczka: FALKOWICZ Magdalena;

Najmłodszy zawodnik: LATO Franciszek;

Losowanie dodatkowe: SIWEK Oliwier i MARZĘDA Grzegorz.

W trakcie trwania turnieju dla każdego z uczestników, opiekunów czy trenerów czekał także słodki poczęstunek, w biurze zawodów udostępniony został serwis kawowy. Turniej z udziałem Starostwa Powiatowego w Lubartowie staje się już niemal tradycją w naszych skromnych barakowych progach. Cieszymy się z owocnej współpracy ze Starostwem, że dzięki waszej pomocy i my możemy zaoferować sportową rywalizację młodzieży w postaci organizacji turnieju dla dzieci i młodzieży. Serdeczne podziękowania również dla Kierownictwa Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Lubartowie za wsparcie turniejowego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, a także kibicom, mamy nadzieję zaprosić Was ponownie na kolejną już edycję za rok. Do zobaczenia:)!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com