test
18.2 C
Lubartów
sobota, 22 czerwca, 2024

Bolesne 8:2 z Politechniką

W sobotę rozegrany został mecz pomiędzy KU AZS Politechnika Lublin z niepokonanymi do dzisiaj MKS Lewart AGS I Lubartów. Politechnika w składzie Łukasz Drzewiecki, Norbert Płachta, Bartosz Kowalczyk i Artur Słomka, Lewart reprezentowali Jakub SAGAN, Aleksandra ZGIERSKA, Norbert JÓŹWIAK i Mateusz JUREWICZ.

Mecz zaczął się obiecująco od wygranych setów Norberta i Jakuba, lecz maszyna dotąd niezawodna od tego momentu się zacięła. Bartosz po walce odzyskuje prowadzenie i wygrywa ostatecznie 3:1 z Józiem, podobnie Łukasz który potrzebował do zwycięstwa rozegrania pięciu setów z Jakubem. Były to pierwsze porażki singlowe naszych asów. Do stołów podchodzą Norbert Płachta i Aleksandra ZGIERSKA oraz Artur Słomka i Mateusz JUREWICZ. Pojedynek na pierwszym stole z pewnością pozostanie jeszcze długo w pamięci. Bardzo zacięte spotkanie i wygrywanie setów naprzemiennie przez Aleksandrę i Norberta, a każdy z nich niemal rozstrzygał się w ostatnich punktach. Piąty set i już było bardzo blisko pierwszego punktu dla Lewartu, jednak Norbert broni dwukrotnie piłek meczowych wygrywając na przewagi. W ślady kolegi poszedł i Artur Słomka, który mimo oporu ze strony Mateusza JUREWICZA zamyka spotkanie wynikiem 3:1. Wynik spotkania 0:4, nie przyzwyczajona do takiego obrotu sytuacji drużyna Lewartu musi wziąć się w garść.

Deble miały być punktem zwrotnym i zapalnikiem do zaciętego meczu, jednak i tu kolejne 3:2 pada łupem Norberta i Łukasza przeciwko Aleksandrze i Jakubowi. Pierwszy dopiero punkt dla Lewartu przychodzi za sprawą obecnych wicemistrzów województwa w grze podwójnej Norberta JÓŹWIAKA i Mateusza JUREWICZA, ale jest już nieco za późno. Pozostaje nam tylko walka o remis.

W drugiej odsłonie nadzieja na równie zacięty mecz, lecz w końcówkach Łukasz przełamuje Olę i po trzech setach daje zwycięstwo gospodarzom. Mateusz niestety ulega po wyrównanym pojedynku także z Bartoszem i pozostały ostatnie gry. Norbert z wyczerpanym dzisiaj Jakubem doprowadza do piątego seta, lecz w samej końcówce tym razem my wychodzimy zwycięsko. Niestety był to już ostatni punkt dla Lewartu, Józio przegrywa mimo dwóch zaciętych setów z Arturem Słomką. Wynik spotkania ostatecznie 8:2 dla Politechniki Lublin.

Jedni twierdzą, że był to dla nas pechowy 13-sty, jednak przyznać trzeba, że gospodarze zagrali dzisiaj perfekcyjnie, dobrze przy tym trafiając z ustawieniem na stołach. Gratulacje dla obu drużyn za wspaniałe widowisko mimo wysokiego wyniku.

Na osłodę tej gorzkiej soboty pozostaje fakt, że nic dzisiejsza wygrana Politechniki nie zmieni w tabeli, na koniec 1.rundy MKS Lewart AGS I Lubartów pozostaje liderem z 1pkt przewagą nad zajmującą 2m. drużyną MKS STS I Lubartów i mającą tyle samo punktów 3m. drużyną KU AZS Politechniką Lublin (bezpośredni przegrany pojedynek w meczu z MKS STS I Lubartów). Z tymi drużynami w rewanżu przyjdzie nam się mierzyć w odwrotnej już kolejności, tym razem na naszym terenie, gdzie jesteśmy bardzo silni:).

Przed nami za tydzień kolejne WTK oraz Eliminacje Wojewódzkie Drużynowego Pucharu Polski, gdzie wśród mężczyzn sięgnęliśmy po tytuł Mistrzowski. Trzymajcie kciuki za kolejne starty Lewarciaków, które odbędą się w Niedźwiadzie.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com