25,6 C
piątek, 3 maja, 2024

Niepodległość na sportowo

Do oddalonych Werbkowic dzięki uprzejmości Firmy FER-PLAST, która użyczyła nam pojazdu na mecz 2.Ligi Mężczyzn z gospodarzami UKS Grot-Michał Werbkowice wybrała się w mocnym składzie nasza drużyna MKS Lewart AGS I Lubartów. Lewart reprezentowali Jakub SAGAN, Mateusz JUREWICZ, Aleksandra ZGIERSKA i Norbert JÓŹWIAK.

Równocześnie na wyjeździe rozpoczęła zmagania nasza druga drużyna w rozgrywkach 3.Ligi Mężczyzn przeciwko liderowi LKS Tur Turze Rogi w składzie Andrzej ZGIERSKI, Maksymilian KARCZMARZ, Bartosz WÓJTOWICZ i Piotr KARCZEWSKI.

Lider 3.Ligi Mężczyzn był tym razem zbyt silny dla naszej drugiej drużyny. Honorowy punkt dla Lewartu zdobyli w grze podwójnej Maksymilian z  Bartoszem, a wynik końcowy 9:1 dla drużyny gospodarzy Tur Turze Rogi. Dziękujemy naszym młodym zawodnikom wspartym doświadczonym p.Andrzejem za ambitną walkę o każdy punkt.

Odmienny scenariusz napisali nasi zawodowcy, którzy nie dali w ostatecznym rozrachunku szans drużynie z Werbkowic, grającej dzisiaj w najsilniejszym składzie. Jakub w wybornej formie rozbił lidera zespołu Romana w trzech setach oraz w podobnym, jednak bardziej zaciętym punktowo pojedynku Patryka. W nieco słabszej dyspozycji dzisiaj Ola, która mimo walki uległa Wojciechowi Łatyńskiemu i Pawłowi Misiarzowi. Nie zawiedli Mateusz i Norbert. Józio bez straty seta rozprawił się z przeciwnikami, Mateusz w obu swoich pięciosetowych pojedynkach okazał się lepszy przeciwko Romanowi Torbie i Patrykowi Bednarzowi.

Wynik dzisiejszego wyjazdowego spotkania również wysoki 2:8 dla Lewartu. Nie wystarczyło to jednak naszym drugoligowcom i na podwieczorek udali się tym razem do Ogniwa Chełm. Gospodarzy reprezentowali Jacek Kozłowski, Piotr Linde, Przemysław Kalinowski, Zbigniew Czerwiński i Przemysław Stola. Nasz zespół nie dokonywał zmian więc ponownie zagrali Jakub SAGAN, Aleksandra ZGIERSKA, Norbert JÓŹWIAK i Mateusz JUREWICZ.

Lewarciaki w tym meczu „oddali” zaledwie cztery sety, za sprawą przegranego przez Aleksandrę pojedynku rozpoczynającego spotkanie z Przemysławem w stosunku 3:1. Ostatni już stracony set wywalczył Jacek Kozłowski przeciwko Józiowi, który przespał grę na przewagi wygrywając już 8:10:) Wynik pojedynku po ostatnich grach zakończył się 1:9 dla Lewartu.

Dziękujemy również za doping i nagradzanie gromkimi brawami przez lokalnych kibiców.

Jutro zapraszamy natomiast na drugi pojedynek naszej trzecioligowej drużyny MKS Lewart AGS II Lubartów przeciwko KTS Topspin Kurów, godz. 11:00 (niedziela). Liczymy jak co spotkanie na naszych wiernych kibiców i gorący doping, który niesie się po całej ulicy Krzywe Koło:). Do zobaczenia!