25,2 C
piątek, 3 maja, 2024

Noworoczna liga

Na rozpoczęcie 2024 roku wchodzimy mocnym ligowym akcentem. Na własnym terenie w niedzielę gościmy dwie zaprzyjaźnione z Klubem drużyny. W ramach rozgrywek 2.Ligi Mężczyzn drużynę z Włodawy, natomiast popołudniu do Lubartowa na mecz 3.Ligi Mężczyzn przyjedzie drużyna z Fajsławic. Zimna aura nie przeszkodziła jednak, by punktualnie zawodnicy dotarli w nasze skromne progi.

Jako pierwsi dzisiejsze zmagania rozpoczęli nasi drugoliwcy. MKS Lewart AGS I Lubartów reprezentowali dzisiaj Norbert JÓŹWIAK, Aleksandra ZGIERSKA, Jakub SAGAN oraz Mateusz JUREWICZ. Goście z SMS Włodawa przyjechali w składzie Szymon Modrzejewski, Szymon Zguczyński, Kamil Bajko oraz Jakub Zguczyński. Po prezentacji obu zespołów sędzia p.Marian Sagan zaprosił zawodników do stołów.

Po dłuższej przerwie do stołów stają liderzy drużyny Norbert JÓŹWIAK i Jakub SAGAN. Norbert w czterech setach rozprawia się z Szymonem Modrzejewskim, który pokazał kilka ciekawych zagrań w grze obronnej. Jakub po pierwszym zaciętym secie z Kamilem dokłada dwa kolejne i nie mogliśmy lepiej wejść w spotkanie od dwóch zwycięstw. Kolejno meldują się świetnie radząca sobie w rozgrywkach drugoligowych mężczyzn Aleksandra ZGIERSKA przeciwko Szymonowi Zguczyńskiemu oraz Mateusz JUREWICZ, który zmierzy się z Jakubem Zguczyńskim. Ola przyzwyczaiła już nas, że gra do ostatniej piłeczki, nie inaczej było i tym razem. Po raz kolejny podnosi spotkanie z wyniku 0:2 w setach, by w piątym przechylić już szalę na swoją korzyść z doświadczonym ligowym zawodnikiem. Mateusz w czterech setach wygrywa z Jakubem i wynik spotkania po pierwszej turze gier singlowych 4:0 dla Lewartu.

Deble to zacięte pojedynki na obu stołach. Na pierwszym stole Norbert JÓŹWIAK i Mateusz JUREWICZ przeciwko Szymonowi Modrzejewskiemu i Kamilowi Bajko, na drugim zaś stole Jakub SAGAN i Aleksandra ZGIERSKA, a zmierzą się z nimi Szymon Zguczyński i Jakub Zguczyński. Norbert z Mateuszem po czterech trudnych setach dają piąty punkt, natomiast nasza druga para Jakub i Aleksandra po pięciosetowej batalii przegrywają 11:13, tym samym pierwszy punkt trafia na konto gości.

Druga odsłona to pewne zwycięstwa Norberta i Jakuba po 3:0, natomiast Aleksandra i Mateusz musieli się ponownie napracować. Aleksandra w zaciętej grze obronnej pokazała się ze swojej najlepszej strony, powiększając swój dorobek o kolejne indywidualne zwycięstwo wśród drugoligowych zawodników, Mateusz kolejny raz potrzebował czterech setów, by zwycięstwem z Kamilem zamknąć ostatecznie spotkanie. Lewart w poświątecznych zmaganiach 2.Ligi Mężczyzn notuje kolejne zwycięstwo, tym razem 9:1 umacniając się na 1.miejscu w ligowej tabeli.

Po pojedynku z Włodawą parkiet został ponownie zajęty, tym razem za sprawą naszej 3.Ligi Mężczyzn. MKS Lewart AGS II Lubartów reprezentowali Agata LIPSKA, Konrad KUDŁO, Maksymilian KARCZMARZ i Anna LIPSKA. Przeciwnicy z UKS Żaczek Fajsławice w składzie Piotr Piórkowski, Paweł Suszek, Konrad Korzeniowski i Bartłomiej Świdnik. Zapowiadało się na ciekawe, a zarazem ciężkie spotkanie. Kibice, którzy zjawili się w Baraku nie mogli narzekać na brak emocji w tym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od zaciętych pojedynków Agaty LIPSKIEJ z Piotrem Piórkowskim i Maksymiliana KARCZMARZA z Konradem Korzeniowskim. Ci pierwsi potrzebowali aż pięciu setów, by zakończyć rywalizację, a lepsza kończąc piątego seta wynikiem 12:10 okazała się Agata. Drugi punkt po czterech w pełni rozegranych setach dorzuca również Maks. Do wyrównania dochodzi po zmianie na stołach w pojedynkach pomiędzy Konradem i Pawłem, gdzie niestety mecz kończy się w trzech setach oraz Anią i Bartłomiejem, gdzie przeciwnik zwycięża 1:3. Wynik spotkania przed deblami 2:2.

Deble to ponowny podział punktów, Konrad z Agatą wygrywają 3:1 z Bartłomiejem i Konradem, natomiast gorycz porażki doznają Ania i Maks po trzech setach z Piotrem i Pawłem.

Kolejna odsłona gier singlowych to fenomenalne starcie Agaty, która wygrywa 3:0 z Pawłem, natomiast czwarty punkt w grze z Maksem zdobywa Bartłomiej. Na rozstrzygnięcie tego spotkania przyszło nam czekać do ostatnich pojedynków. Na wysokości zadania stanęli Konrad KUDŁO, który pewnie dorzuca piąte oczko przeciwko Piotrowi Piórkowskiemu, a punkt na wagę zwycięstwa staje się faktem za sprawą Anny LIPSKIEJ, mimo przegranego pierwszego seta. Wynik meczu Lewart vs Żaczek 6:4, GRATULACJE i wielkie brawa dla obu drużyn w zaciętym meczu!

Nie mogliśmy lepiej wymarzyć sobie ligowego startu w nowym roku. Nasi trzecioligowcy dopisują również komplet punktów w ligowej tabeli i utrzymują 2.miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera rozgrywek LKS TUR Turze Rogi, który z kolei w dzisiejszym meczu uległ 4:6 drużynie MLKS Wola Sernicka.

Dziękujemy za gorący doping w obu dzisiejszych meczach i zapraszamy już dzisiaj na wyjazdową ostatnią już kolejkę w wykonaniu naszych drugo- i trzecioligowców w pierwszej rundzie, po której nastąpi podział na grupę awansową i spadkową. Za tydzień liderzy rozgrywek 2.Ligi Mężczyzn udadzą się do Lublina na mecz z 3.drużyną KU AZS Politechniką Lubelską, a zawodnicy 3.Ligi Mężczyzn zmierzą się z drużyną UKS Dystans Niedźwiada. Życzymy POWODZENIA:)!