19,7 C
Lubartów
niedziela, 26 maja, 2024

Przegląd 2. i 3 Ligi Lewartu – passa trwa!

2. Liga Kobiet

LUKS Fala Piotrawin vs MKS Lewart AGS Lubartów 5:5

Tuż po świętach rozegrano w ramach rozgrywek 2. Ligi Kobiet mecz wyjazdowy z drużyną LUKS Fala Piotrawin. W drużynie gospodyń wystąpiły Anna Krzak, Zuzanna Węglińska, Agnieszka Krzak oraz Natalia Bajon. Lewart reprezentowały Hanna SAGAN, Karolina WÓJTOWICZ, Magdalena LIPSKA oraz Aleksandra ZGIERSKA.

Mecz od samego początku był wyrównany. Po pierwszej turze gier singlowych na tablicy wyników widniał wynik 2:2, deble także nie przyniosły rozstrzygnięcia i drużyny podzieliły się punktami. Obiecująco rozpoczęła się druga odsłona, gdzie Karolina WÓJTOWICZ i Aleksandra ZGIERSKA wyprowadziły Lewart na prowadzenie 3:5 i mogłoby się już zdawać, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Nic bardziej mylnego, przeciwniczki zachowały zimną krew i doprowadziły do końcowego remisu w spotkaniu 5:5 i podziału punktów w ligowej tabeli. Taki wynik w zupełności nas satysfakcjonował, z uwagi iż do rozegrania w tej kolejce mieliśmy równocześnie pojedynek w 3. Lidze Mężczyzn, którym stałym motorem napędowym są Agata i Ania LIPSKIE.

W meczu punkty dla Lewartu zdobyły: 1pkt Hanna SAGAN, 1.5pkt Karolina WÓJTOWICZ, 2.5pkt Aleksandra ZGIERSKA.

MKS Lewart AGS Lubartów vs KS Sygnał Lublin 7:3

Przedostatnie spotkanie Kobiet przypadło nam rozegrać na własnym terenie z trudnym przeciwnikiem jakim jest w tym sezonie drużyna KS Sygnał Lublin. W drużynie gości wystąpiły Anna Maruszczak, Lena Romanowska, Małgorzata Laskowska i Natalia Tkaczyk. Lewart w najmocniejszym składzie Aleksandra ZGIERSKA, Karolina WÓJTOWICZ, Anna LIPSKA oraz Agata LIPSKA.

Do stołów jako pierwsze podeszły Aleksandra ZGIERSKA z Anną Maruszczak oraz Anna LIPSKA z Małgorzatą Laskowską. Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu liderki Sygnału, która w czterech setach zwyciężyła z Aleksandrą, ku naszej uciesze Anna LIPSKA pewnie pokonuje rywalkę. Drugie rozdanie przed deblami nie przynosi prowadzenia, drużyny podzieliły się ponownie punktami. Punktem zwrotnym w spotkaniu okazały się gry deblowe, które w obu przypadkach padły łupem Lewartu ustalając na półmetku wynik 4:2. Najbardziej zaciętym spotkaniem okazał się pojedynek Aleksandry ZGIERSKIEJ i Leny Romanowskiej, który zakończył się w piątym secie dopiero wynikiem 16:14! Szósty punkt dorzuca Anna LIPSKA w grze z Natalią Tkaczyk i mamy kolejne zwycięstwo. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7:3 i Panie nie oddadzą już pozycji lidera, wygrywając na kolejkę przed rozgrywki 2. Ligi Kobiet. Brawo!

W meczu punkty dla Lewartu zdobyły: 1.5pkt Aleksandra ZGIERSKA, 1.5pkt Karolina WÓJTOWICZ, 2.5pkt Anna LIPSKA, 2.5pkt Agata LIPSKA.

3. Liga Mężczyzn

ULKS Dzierzkowice vs MKS Lewart AGS II Lubartów 2:8

W ramach rozgrywek 3. Ligi Mężczyzn nasza młodzieżowa drużyna w przedostatniej kolejce wybrała się na pojedynek wyjazdowy z drużyną ULKS Dzierzkowice. Gospodarze wystąpili w składzie Piotr Dec, Grzegorz Wisiński, Szymon Kowalski, Wojciech Prokopiak oraz Tomasz Boczek. Lewart reprezentowali Agata LIPSKA, Konrad KUDŁO, Maksymilian KARCZMARZ, Anna LIPSKA i Bartosz WÓJTOWICZ.

Lewarciaki dobrze weszli w spotkanie wygrywając trzy z czterech pierwszych pojedynków singlowych dając prowadzenie drużynie 1:3. Kapitan drużyny Konrad KUDŁO dokonuje zmian i wprowadza Bartosza WÓJTOWICZA, który wspólnie z Konradem wygrywa grę deblową. Kolejny punkt w drugim deblu dokładają Maksymilian KARCZMARZ i Anna LIPSKA ustanawiając wynik po deblach 1:5 dla Lewartu. Po zmianie ponownie trzy punkty trafiają na nasze konto. Mecz kończy się wynikiem 2:8 i zwycięstwem Lewartu. Był to kolejny bardzo udany występ naszych podopiecznych, którzy formą i przygotowaniem w tym sezonie przechodzą samych siebie.

W meczu punkty dla Lewartu zdobyli: 2.5pkt Konrad KUDŁO, 0.5pkt Bartosz WÓJTOWICZ, 2.5pkt Anna LIPSKA, 2.5pkt Maksymilian KARCZMARZ.

MKS Lewart AGS II Lubartów vs LKS TUR Turze Rogi 6:4

Na to spotkanie rewanżowe i jego rozstrzygnięcie czekała nie tylko nasza drużyna. Lewart tym razem na własnym parkiecie reprezentowali Konrad KUDŁO, Agata LIPSKA, Maksymilian KARCZMARZ, Anna LIPSKA i Bartosz WÓJTOWICZ. Goście wystąpili w składzie Marcin Daniel Trochim, Mateusz Celiński, Mateusz Ponikowski, Marcin Trochim, Artur Dziedzic, Roman Dołęga. To był mecz o wszystko dla obu drużyn, zwycięstwo Lewartowi dałoby pozycję lidera i bezpośredni awans do rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn, drużynie gości wystarczyło tylko zremisować, by wtedy jako druga drużyna po MLKS Woli Sernickiej także awansować do wyższej klasy rozgrywek.

Mecz od samego początku był wyrównany i rozpoczął się od porażki lidera Lewarciaków Konrada KUDŁO w pięciosetowej batalii z Marcinem Danielem Trochimem. Świetnie zaprezentował się Maksymilian KARCZMARZ, który po przegranym pierwszym secie zmotywował się i w pięknym stylu wygrał trzy kolejne zacięte sety dając drużynie wyrównanie. Do walki następnie wkroczyły siostry LIPSKIE i to w jakim stylu. Agata zwycięża w czterech setach swoje spotkaniem, natomiast Anna w pięciosetowym rollecoasterze i przy stanie 1:2 podnosi się i przechyla ostatecznie szalę na swoją korzyść ustalając wynik przed grami podwójnymi 3:1 dla Lewartu. Oba deble rozpoczęły się korzystniej dla drużyny gości, jednak Agata i Konrad zmotywowani głośnym dopingiem niesamowitej lubartowskiej publiczności zwyciężają trzy kolejne sety dając kolejne cenne oczko. Na półmetku meczu 4:2 dla Lewartu i do stołu podchodzi ponownie Konrad. Ku uciesze drużyny odnosi pewne zwycięstwo i brakuje już tylko 1 oczka do końcowego triumfu. Niestety dla nas trzeci i czwarty punkt dla rywali dokładają bracia Trochim i pozostał ostatni pojedynek, który zadecydować miał o losach awansu obu drużyn, a w nim za stołami Anna LIPSKA i Mateusz Ponikowski. I… stało się, mamy to:)! Ania wygrywa trzysetowy, zacięty pojedynek.

To co jeszcze na starcie sezonu było sferą marzeń, wspólnymi siłami całej drużyny Lewartu, niosącym się po ulicy Krzywe Koło gorącym dopingiem oraz nieustającą wiarą w zdolną młodzież wygrywamy również rozgrywki 3. Ligi Mężczyzn, zostawiając za sobą drużyny m.in. doświadczoną MLKS Wolę Sernicką czy silny skład LKS TUR Turze Rogi. Lewarciaki – wszyscy jesteśmy z was dumni:)!

W meczu punkty dla Lewartu zdobyli: 1.5pkt Konrad KUDŁO, 1.5pkt Agata LIPSKA, 2pkt Anna LIPSKA, 1pkt Maksymilian KARCZMARZ.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com