16,8 C
środa, 8 maja, 2024

Trener Mistrzem Województwa Seniorów!

W niedzielę w Lublinie, na świetnie przygotowanej Sali Politechniki, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Seniorów i Skrzatów. W zawodach udział wzięło 15 zawodników MKS Lewart AGS Lubartów tj. Anna LIPSKA, Agata LIPSKA, Aleksandra ZGIERSKA, Karolina WÓJTOWICZ, Jakub SAGAN, Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ, Andrzej ZGIERSKI, Maksymilian KARCZMARZ, Marcin RESZKA, Filip POLAK, Mieszko POLAK, Franciszek LATO, Kacper GUZ, Aleksander GLIWKA.

Świetne wiadomości przekazujemy za sprawą Jakuba SAGANA, który nie miał tego dnia sobie równych. W świetnym stylu o wejście w strefę medalową pokonał Dominika Maciąga, a o finał Szymona Zguczyńskiego. W finale dobrze dysponowany tego dnia Artur Słomka musiał uznać wyższość Jakuba, przegrywając 0:4, tym samym Jakub SAGAN został Indywidualnym Mistrzem Województwa Lubelskiego Seniorów i weźmie udział w kolejnych dla siebie Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Nie dość, że wspaniały trener, to jeszcze świetny zawodnik, Jakub z pewnością jest wzorem dla młodzieży trenującej w słynnym Baraku. Jakby tego było mało w parze z Konradem KUDŁO wywalczyli Wicemistrzostwo Województwa w grze podwójnej ulegając w piątym secie Dominikowi Maciągowi i Arturowi Słomce. Niestety, to były jedyne medale wśród mężczyzn. Blisko pierwszej ósemki był Mateusz ulegając 3:4 Maciejowi Bieleckiemu. Na tym samym etapie uległ także Norbert, który po skończonej nocce próbował swoich sił w turnieju, zostawiając serce i ducha na sali przegrał 0:4 z Mateuszem Baranowskim. Dużo lepiej poszło mu na etapie gry podwójnej z Mateuszem, gdzie byli blisko wywalczenia medalu, jednak w piątym secie ulegli 2:3 parze Norbertowi Płachcie i Cezaremu Domagalskiemu. Pechowo odpadła w walce o medal para Aleksandra ZGIERSKA i Norbert JÓŹWIAK uleając przyszłym mistrzom 1:3 Karolinie Lalak i Łukaszowi Drzewieckiemu. Na uwagę zasługuje też nasz nowy zawodnik, powracający po latach nieobecności tenisowej Marcin RESZKA, który bardzo chciał wystartować w Mistrzostwach i przygotowywał się z nami we wtorkowych turniejach.

Wśród kobiet świetnie wypadła Anna LIPSKA zdobywając brąz, uległa minimalnie 3:4 w półfinale z Aleksandrą Jeżewską, która wywalczyła Mistrzostwo Województwa Seniorek. W czołowej ósemce znalazły się Aleksandra ZGIERSKA i Agata LIPSKA.

Popołudniu rozpoczęły się również Mistrzostwa Wojewódzyw Skrzatów. W finale pojawili się po raz kolejny Filip POLAK i Mieszko POLAK. Po ładnym meczu zwycięstwo przypieczętował Filip tym samym zdobywając tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego Skrzatów. Kolejny tytuł Mistrzowski zdobyli w grze podwójnej wzajemnie uzupełniający się w grze Filip i Mieszko pokonując Franciszka LATO i Jana Borzęckiego, tym samym wywalczyli tytuł Wicemistrzowski. Brąz zdobyli Kacper GUZ i Aleksander GLIWKA. Gratulacje dla wszystkich biorących udział w niedzielnych zawodach.

Poniżej szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

Seniorki: 1.Aleksandra Jeżewska, 2.Dagmara Wierzbicka, 3-4.Anna LIPSKA i Patrycja Waszczuk, 5-8.Agata LIPSKA i Aleksandra ZGIERSKA, 17.Karolina Wójtowicz;

Seniorzy: 1.Jakub SAGAN, 2.Artur Słomka, 3-4.Szymon Zguczyński i Mateusz Baranowski, 9-16.Norbert JÓŹWIAK i Mateusz JUREWICZ, 17-32.Konrad KUDŁO, Maksymilian KARCZMARZ i Andrzej ZGIERSKI, 33.Marcin RESZKA;

Gra podwójna Seniorek: 1.Lalak/Wierzbicka, 2.Jeżewska/Szewczak, 3-4.LIPSKA A./ZGIERSKA i Waszczuk/Osuch;

Gra podwójna Seniorów: 1.Maciąg/A.Słomka, 2.KUDŁO/SAGAN, 3-4.T.Słomka/Bielecki, 5-8.JÓŹWIAK/JUREWICZ, 9-16.RESZKA/Olek;

Gra mieszana: 1.Lalak/Drzewiecki, 2.Wierzbicka/T.Słomka, 3-4.Salecka/Bielecki i Waszczuk/Maciąg, 5-8.A.LIPSKA/KUDŁO I ZGIERSKA/JÓŹWIAK.