test
18.2 C
Lubartów
sobota, 22 czerwca, 2024

Z krajowymi limitami po 2.OTK

W sobotę w dwóch różnych miejscowościach wzięli udział w 2.Grand Prix Polski nasi reprezentanci Jakub GOZDAL i Aleksandra ZGIERSKA. Z trenerem Jakubem SAGANEM do Jastrzębia-Zdroju w kategorii Młodzików udał się Jakub GOZDAL, a do Bilczy na 2.Grand Prix Polski Seniorów wraz z tatą p.Andrzejem pojechała Aleksandra ZGIERSKA.

Wielkie podziękowania składamy po raz kolejny Firmie Fer-Plast, która użyczyła pojazdu tym razem na wyjazd naszego Młodzika. Dziękujemy za wspieranie Klubu w prestiżowych zawodach na arenie ogólnopolskiej.

W etapach grupowych nasi podopieczni z racji zajmowanych wysokich miejsc w rankingu krajowym, trafili na mocnych przeciwników. Aleksandra wygrała w początkowej fazie turnieju 1.pojedynek z zawodniczką KS Polonii Kielce Ewą Osuch, co pozwoliło walczyć już tylko w turnieju pocieszenia o utrzymanie limitu startu swojej kategorii. Ola o wejście do najlepszej 25. zmierzyła się z Agnieszką Piłat z LUKS Chełmno, niestety uległa w trzech setach zajmując ostatecznie 29.miejsce premiowane w dalszym ciągu limitem startu w kolejnym GPP Seniorów. Nieźle spisał się Jakub GOZDAL, który mimo porażek w jednej z 8.najlepszych turniejowych grup, utrzymał prawo startu w turnieju głównym. W 1.rundzie TG zmierzył się z zawodnikiem KS Polonia Śmigiel Tymoteuszem Wieczorkiem, z którym odniósł pewne zwycięstwo 3:0. W kolejnym pojedynku po pięciosetowej batalii musiał niestety uznać wyższość przeciwnika Olimpii Unii Grudziądz Olafa Glanerta 2:3.

Jakub nie spoczął na laurach i mimo przegranej wcześniejszej partii zmobilizował się i zawalczył o jak najwyższą dla siebie lokatę w kolejnym starciu. Na drodze tym razem stanął zawodnik TTS Polonii Bytom Jakub Soboń, z którym Lewarciak po czterech setach przypieczętował końcowe zwycięstwo zajmując wysokie 17.miejsce, które ponownie złoży się na limit do kolejnego GPP Młodzików.

Gratulujemy zajętych miejsc przez Lewarciaków, utrzymania limitów startu w kolejnych Grand Prix Polski, a trenerowi Jakubowi i tacie Aleksandry p.Andrzejowi udzielania trafnych wskazówek w decydujących starciach, które przełożyły się na końcowy rezultat w turniejach ogólnopolskich.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com