test
18.2 C
Lubartów
sobota, 22 czerwca, 2024

20. urodziny „MLKS Wola Sernicka”

Na sobotnim turnieju w Woli Sernickiej z okazji XX-lecia powstania klubu MLKS Wola Sernicka pojawiła się rzesza zawodników i zawodniczek, amatorów i weteranów, by zmierzyć się w aż pięciu kategoriach wiekowych. Zawody zgodnie z oczekiwaniami od strony organizacji stały na wysokim poziomie, a przygotowane nagrody były spodziewanie wartościowe. Zaproszenie przyjął znany w społeczności tenisowej p. Stefan Dryszel, gościliśmy również Starostę Powiatu Lubartowskiego p. Tomasza Marzędę, który chętnie towarzyszy w każdym wydarzeniu naszej kochanej dyscyplinie sportowej:).

W kategorii chłopców do lat 13. zwyciężył Filip POLAK, srebrny medal zgarnął natomiast Mieszko POLAK, wśród dziewczynek 2m. wywalczyła Hanna SAGAN, a 3m. Aleksandra KARCZMARZ. W starszej kategorii młodzieżowej tj. 17-19 lat kolejne zwycięstwo przypadło łupem świetnie dysponowanej od początku sezonu Aleksandrze ZGIERSKIEJ, która na Lubelszczyźnie wygrywa wszędzie gdzie startuje.

Kategoria OPEN to z kolei dominacja innego zawodnika Lewartu, trenera Jakuba SAGANA, który w sobotni dzień postanowił również sam wziąć udział w zawodach, przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. W finale zmierzył się ze sparingpartnerem lubartowskiego „Baraku” Robertem Baranem. W turnieju uczestniczyli również inni reprezentanci Lewartu, sklasyfikowani jednak zostali na dalszych pozycjach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom GROMKIE BRAWA:)

Przypominamy także iż w obecnym sezonie 2023/2024, będziemy po raz kolejny bronić tytułów Mistrzowskich w rozgrywkach 2. Ligi Kobiet i 2. Ligi Mężczyzn oraz powalczymy o czołówkę w 3. Lidze „Młodzieżowej”, w której wzmocnienie otrzymaliśmy wywalczoną na walnym zebraniu sprawozdawczym zgodą na uczestnictwo w rozgrywkach mężczyzn również Pań. Nie utracą przy tym możliwości udziału w swoich macierzystych rozgrywkach, które przez niezrozumiałe podejście niektórych przedstawicieli klubów zgłaszających ku temu sprzeciw zostało zawieszone, hamując poniekąd rozwój żeńskiej zdolnej społeczności, ograniczając możliwości do zaledwie kilku spotkań ligowych, z uwagi na brak zainteresowania i mniejszą liczbę zawodniczek w klubach, by zebrać wymagany 4. osobowy skład ligowy, który w Lewarcie nie stanowi najmniejszego problemu. Cieszymy się na samą myśl startu kobiet z nami i nie możemy się doczekać inauguracji rozgrywek w obu męskich zespołach, które rozpoczną się z początkiem października.

Do zobaczenia wkrótce:)!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com